Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 10 stycznia 2021

Pierwsza Dama czyta dzieciom w ramach akcji #FeriePoKrólewsku

  |   Pierwsza Dama czyta dzieciom jedną z legend w cyklu „Królewskie Bajki": „Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia" autorstwa Juliana Ejsmonta Ferie po królewsku on line przygotowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi Małżonka Prezydenta we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie przedstawiła najmłodszym przygody dzielnego kominiarczyka Jak mały Janek znalazł się w królewskich progach i w jaki sposób pomógł władcy? Zapraszamy najmłodszych do słuchania Jak mały Janek znalazł się w królewskich progach i w jaki sposób pomógł władcy? Zapraszamy najmłodszych do słuchania Jak mały Janek znalazł się w królewskich progach i w jaki sposób pomógł władcy? Zapraszamy najmłodszych do słuchania Pierwsza Dama czyta dzieciom jedną z legend w cyklu „Królewskie Bajki": „Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia" autorstwa Juliana Ejsmonta Pierwsza Dama czyta dzieciom jedną z legend w cyklu „Królewskie Bajki": „Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia" autorstwa Juliana Ejsmonta

Trwają Ferie po królewsku online przygotowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi.

 

W dniach od 4 do 17 stycznia 2021 r. na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram oraz Twitter rezydencji i blisko 50 instytucji, które włączyły się w akcję, publikowane są aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich. Wśród propozycji pojawiły się m.in. wirtualne spacery, spektakle, koncerty, filmy, warsztaty, gry, quizy, konkursy, podcasty, słuchowiska czy audycje.

 

Dzisiaj Agata Kornhauser-Duda przeczytała jedną z legend w cyklu „Królewskie Bajki": „Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia" autorstwa Juliana Ejsmonta. Jak mały Janek znalazł się w królewskich progach i w jaki sposób pomógł władcy? Zapraszamy najmłodszych do słuchania.

 

 

Zachęcamy do obserwowania #FeriePoKrólewsku w mediach społecznościowych oraz:

 

Zamek Królewski w Warszawie
www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu
www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku
www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowe w Lublinie
www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.pl

 

 

Poleć znajomemu