Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 stycznia 2021

Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich

  |   Wideospotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Wideospotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Wideospotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Wideospotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Wideospotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu Wideospotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu

– Działania pań na rzecz lokalnej społeczności są ogromnie ważne, bo integrują środowisko i kultywują regionalne tradycje – mówiła Pierwsza Dama podczas wideospotkania z przedstawicielkami Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu.

 

Trzy miesiące po wizycie gospodyń w Pałacu Prezydenckim, Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami ponownie, tym razem zdalnie. Aktywne KGW powstało w 2019 roku w Zobacz także: Spotkanie Małżonki Prezydenta z gospodyniami z Zalesia małej wiosce w województwie lubelskim, a jego ideą jest wspólne pielęgnowanie lokalnej historii i tradycji, przekazywanie wartości najmłodszym oraz promowanie małej ojczyzny na arenie ogólnopolskiej. – Działania pań na rzecz lokalnej społeczności są ogromnie ważne, bo integrują środowisko i kultywują regionalne tradycje – mówiła w piątek Pierwsza Dama, zwracając uwagę na organizowane przez KGW uroczystości i obchody dla mieszkańców gminy.

 

 

Obecnie członkinie KGW przygotowują się do udziału w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach. Już planują plenerowe Zobacz także: 100-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Dąbi wydarzenia dla mieszkańców, w tym festiwal piosenki polskiej i romskiej, czy warsztaty prowadzone przez jedną z najstarszych mieszkanek gminy przygotowującą zielarskie preparaty według tradycyjnych receptur.

 

Najważniejszym wydarzeniem tego roku ma być uroczyste sadzenie dębu pamięci Mariana Bernaciaka „Orlika”, podporucznika rezerwy Wojska Polskiego, dowódcy oddziału partyzanckiego AK, a następnie Zrzeszenia WiN na Lubelszczyźnie.

 

Popularność Kół Gospodyń Wiejskich stale w Polsce rośnie. Z inicjatywą założenia koła może wystąpić co najmniej 10 osób, które ukończyły 18 lat i których miejscem zamieszkania jest wieś będąca terenem działalności koła, sołectwo położone w granicach administracyjnych miasta albo miasto do 5000 mieszkańców. Według prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rejestru, do 30 czerwca 2020 roku w Polsce działało 9 206 Kół Gospodyń Wiejskich.

 

 

Poleć znajomemu