Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 18 lutego 2021

Pierwsza Dama do seniorów: widzów specjalnego występu Zespołu „Mazowsze”

Pierwsza Dama do podopiecznych DPS, dla których Zespół „Mazowsze” przygotował specjalny występ

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” przygotował specjalny występ dla seniorów: swoich wiernych odbiorców szczególnie dotkniętych skutkami izolacji spowodowanej pandemią. Koncert „Kalejdoskop Barw Polski” w formie online zagrany dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z całej Polski jest próbą wsparcia osób starszych w tym trudnym dla nich czasie oraz podziękowaniem za dotychczasową sympatię i przekazywanie dzieciom i wnukom podtrzymywanego przez „Mazowsze” dziedzictwa.

 

– Cieszę się bardzo, że Zespół „Mazowsze” wystąpił z inicjatywą nagrania przedstawienia, które zostało przygotowane z myślą o sprawieniu Państwu odrobiny przyjemności, szczególnie teraz, w dobie pandemii, kiedy nie można bezpośrednio uczestniczyć w życiu kulturalnym – powiedziała Pierwsza Dama w specjalnym przesłaniu skierowanym do seniorów.  

 

Chociaż 22 lutego 2021 roku przypada 120. rocznica urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej - współzałożycielki i wieloletniej dyrektorki „Mazowsza”, a tradycja zespołu sięga 72 lat, to jest on bardzo młody. Zdecydowana większość artystów nie przekroczyła 30. roku życia. To także dla nich okazja do nauki szacunku wobec osób starszych, bo jak mówił Jan Paweł II o seniorach: „nawet w podeszłym wieku mogą być oparciem dla młodych, którzy stawiają pierwsze kroki w życiu i szukają swojej drogi”.

 

– Życzę, by ten barwny i porywający spektakl przyniósł Państwu chwile pełne wzruszeń, by podniósł Państwa na duchu i wlał w serca nadzieję – dodała Małżonka Prezydenta.

 

 

Agata Kornhauser-Duda:

 

Szanowni Państwo,

Drodzy Seniorzy,

 

Mają Państwo niepowtarzalną okazję, by obejrzeć dedykowany specjalnie Państwu koncert w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 

Bardzo cieszę się, że Zespół „Mazowsze” wystąpił z inicjatywą nagrania przedstawienia, które zostało przygotowane z myślą o sprawieniu Państwu odrobiny przyjemności, szczególnie teraz, w dobie pandemii, kiedy nie można bezpośrednio uczestniczyć w życiu kulturalnym. Jestem za to ogromnie wdzięczna całemu Zespołowi „Mazowsza”.

 

Gorąco zachęcam Państwa do wysłuchania i podziwiania po raz kolejny dobrze znanego wszystkim repertuaru Zespołu, który od ponad 70-ciu lat zachwyca publiczność na całym świecie swoim kunsztem scenicznym. Z pewnością sprawi Państwu ogromną radość przypomnienie sobie polskich utworów i tańców ludowych w tak świetnej interpretacji.

 

Życzę, by ten barwny i porywający spektakl przyniósł Państwu chwile pełne wzruszeń, by podniósł Państwa na duchu i wlał w serca nadzieję.

 

Życzę Państwu dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiam.   

Poleć znajomemu