Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Rozmowa Małżonki Prezydenta z mieszkankami DPS

  |   Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi warszawskiego DPS Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi warszawskiego DPS

O szczepieniach przeciwko Covid-19, terapii i codziennym funkcjonowaniu w Domu Pomocy Społecznej rozmawiała dzisiaj Pierwsza Dama z podopiecznymi warszawskiej placówki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Czas trwającej pandemii w znaczny sposób utrudnił opiekę nad osobami przewlekle chorymi, w tym mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej. Małżonka Prezydenta rozmawiała dziś z pensjonariuszkami placówki przeznaczonej dla kobiet cierpiących na schorzenia somatyczne. Panie opowiedziały m.in. o przeprowadzonych w ośrodku szczepieniach przeciwko Covid-19, dzięki którym mogą wrócić do wcześniejszych form aktywności i terapii oraz do bezpośrednich kontaktów z współmieszkankami.

 

Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie pełni jednoczesną opiekę nad ponad setką pensjonariuszy. Większość z nich to osoby starsze i niesprawne, borykające się z obniżoną sprawnością psychofizyczną. Podczas wizyty w placówce w 2016 roku Pierwsza Dama poznała część jej mieszkańców oraz specyfikę Zobacz także: O języku (w) pandemii funkcjonowania ośrodka. Podopieczne aktywnie i twórczo wypełniają czas, korzystając z terapii zajęciowej dostosowywanej do własnych możliwości, potrzeb i chęci. Zajęcia wpływają na rozwój zainteresowań i pozytywne samopoczucie, przyczyniając się do pozytywnych efektów rehabilitacji oraz podnosząc ogólną sprawność chorych.

 

Mieszkanki bardzo chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju wyjazdach i przedsięwzięciach kulturalnych, do których jak przyznały podczas zdalnego spotkania z Małżonką Prezydenta, bardzo tęsknią. Rozmowa toczyła się wokół planów na najbliższą przyszłość, ale też literatury, która wypełniała seniorkom czas w ostatnim, trudnym roku. Dzięki szczepieniom panie będą wkrótce mogły wrócić do spotkań w kawiarence, która przed wybuchem pandemii łączyła funkcje terapeutyczne i użytkowe, będąc miejscem spotkań przy grach planszowych, okolicznościowych wizyt czy degustacji własnoręcznie przygotowanych wypieków.

 

Poleć znajomemu