Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 marca 2021

Pierwsza Dama: KGW są miejscem spotkań, wzajemnej pomocy i powstawania wspólnotowych więzi

  |   Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Mniszka w woj. lubelskim odwiedzili Pałac Prezydencki Spotkała się z nimi Pierwsza Dama Rozmawiano o przedsiębiorczości, potrzebach wsi i jej mieszkańców, zmianach pokoleniowych, szkolnictwie i współpracy z samorządem Do spotkania dołączył Andrzej Duda Do spotkania dołączył Andrzej Duda Do spotkania dołączył Andrzej Duda Do spotkania dołączył Andrzej Duda Rozmawiano o przedsiębiorczości, potrzebach wsi i jej mieszkańców, zmianach pokoleniowych, szkolnictwie i współpracy z samorządem Rozmawiano o przedsiębiorczości, potrzebach wsi i jej mieszkańców, zmianach pokoleniowych, szkolnictwie i współpracy z samorządem Rozmawiano o przedsiębiorczości, potrzebach wsi i jej mieszkańców, zmianach pokoleniowych, szkolnictwie i współpracy z samorządem

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Mniszka w woj. lubelskim odwiedzili dzisiaj Pałac Prezydencki. Podczas rozmowy z Pierwszą Damą podkreślali potrzebę pielęgnowania lokalnych tradycji, mówili o więziach międzypokoleniowych oraz o wyzwaniach stojących przed mieszkańcami wsi.

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Mniszku to trzynastoosobowy zespół pań i panów, który swoją działalnością propaguje lokalne tradycje, szczególnie wśród młodych ludzi. – Podejmujemy działania mające na celu aktywizowanie społeczności lokalnej oraz uczestniczymy w życiu sołectwa i gminy. Nasze koło nie jest kołem śpiewającym i grającym, ale razem chcemy i Zobacz także: Para Prezydencka spotkała się z Rzecznikiem Praw Pacjenta i Rzecznikiem Praw Dziecka potrafimy zrobić wiele dla innych – podkreślali goście Prezydenta, który na kilka chwil dołączył do spotkania. Rozmawiano o przedsiębiorczości, potrzebach wsi i jej mieszkańców, zmianach pokoleniowych, szkolnictwie i współpracy z samorządem. – Koła są miejscem spotkań, wzajemnej pomocy i powstawania wspólnotowych więzi. Coraz częściej zrzeszają młodych ludzi - dumnych spadkobierców regionalnego dziedzictwa – podkreślała Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Członkowie koła z Mniszka realizują projekty skierowane od dzieci i młodzieży, współpracują ze Szkołą Podstawową, upowszechniają i przekazują zwyczaje, wykorzystując m.in. media społecznościowe. Obecnie pracują nad Elektroniczną Książką Przepisów Gospodyń Mniszańskich, a przed wybuchem pandemii organizowali wiele wydarzeń dla mieszkańców własnej i okolicznych wsi. Lokalne dziedzictwo prezentowali w konkursach i przeglądach, podczas których zdobyli wiele nagród i wyróżnień. Najbliższą okazją do zaprezentowania własnej działalności będzie udział w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP.

 

 

– Inicjując konkurs chciałam podkreślić ogromną różnorodność polskiej wsi i obszarów działalności kół, a także odczarować mit gospodyni wiejskiej. Jesteście panie liderkami swoich społeczności i dla wielu Polek możecie być inspiracją, jak wspólnie działać i odnosić sukcesy – mówiła Pierwsza Dama.

 

W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Gościeradów, Mariusz Szczepanik  oraz Starosta Kraśnicki, Andrzej Rolla.

 

 

Poleć znajomemu