Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 marca 2021

Zdalne spotkanie Małżonki Prezydenta ze strażakami ochotnikami

  |   Spotkanie Pierwszej Damy ze strażakami ochotnikami i przedstawicielami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Spotkanie Pierwszej Damy ze strażakami ochotnikami i przedstawicielami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Spotkanie Pierwszej Damy ze strażakami ochotnikami i przedstawicielami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym zrzesza nie tylko społeczników gotowych nieść pomoc w razie pożaru, kataklizmu, zdarzeń drogowych i katastrof. To także grupa współpracowników i przyjaciół zaangażowanych w działania na rzecz lokalnej społeczności i przekazywanie swojej wielkiej pasji najmłodszym mieszkańcom. Dzisiaj Pierwsza Dama odbyła spotkanie on-line ze strażakami, druhami i członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

 

Społeczność OSP stanowią strażacy, ale również młodzi mieszkańcy Makowa, poznający zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczący w kursach i realizujący najważniejszą misję strażaków: pomagania potrzebującym. Podczas zdalnego spotkania z Małżonką Prezydenta członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej opowiedzieli o swoich aktywnościach i wsparciu lokalnej społeczności w czasie pandemii. Z ich inicjatywy, wiosną ubiegłego roku, powstał materiał wideo w ramach akcji #zostanwdomu, młodzież udzielała się również podczas dezynfekcji miejscowej szkoły czy przygotowaniach transportu wody dla medyków.

 

Jednostka była zaangażowana w informowanie społeczności o zagrożeniach związanych z pojawieniem się Covid-19, strażacy wspierali przygotowanie zaplecza sanitarnego w szpitalu oraz zachęcali seniorów do unikania skupisk ludzi. Kilkukrotnie organizowali też akcje charytatywne na rzecz cieżko chorych dzieci w całym kraju. W poniedziałek rozmawiano o integracji, Zobacz także: Dzień Kobiet ze strażaczkami z OSP w Makowie Podhalańskim Strażacy ochotnicy na spotkaniu z Pierwszą Damą wzajemnym wsparciu w lokalnym środowisku, więziach społecznych i współpracy. – To, że potraficie Państwo wykorzystać potencjał i indywidualne możliwości całej pożarniczej społeczności jest bardzo budujące. Dziękuję za podejmowanie działań na rzecz innych, za poświęcenie i zaangażowanie – stwierdziła Pierwsza Dama. Wszystkim członkom OSP oraz mieszkańcom Makowa Małżonka Prezydenta złożyła życzenia zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy.

 

Poleć znajomemu