Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 22 kwietnia 2021

Spotkanie z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim prof. Jerzym Woy-Wojciechowski przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Tematem rozmowy była działalność stowarzyszenia i dokonania polskiego środowiska medycznego Pierwsza Dama patronuje uroczystości wręczenia medali Gloria Medicinae dla wybitnych medyków Spotkanie Pierwszej Damy z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim Spotkanie Pierwszej Damy z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim Spotkanie Pierwszej Damy z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim

W czwartek Małżonka Prezydenta spotkała się z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim, wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Tematem rozmowy była działalność stowarzyszenia i dokonania polskiego środowiska medycznego.

 

Polskie Towarzystwo Lekarskie jest medycznym, interdyscyplinarnym stowarzyszeniem, którego głównym zadaniem jest kształcenie ustawiczne lekarzy. Z inicjatywy organizacji każdego Zobacz także: Dzień Pracownika Służby Zdrowia roku dziesięciu lekarzy z Polski i spoza kraju otrzymuje medal Gloria Medicinae za ofiarną pracę na rzecz innych. Pierwsza Dama już po raz piąty objęła Patronatem Honorowym uroczystość wręczenia wyróżnień, które z uwagi na wybuch pandemii w 2020 roku i konieczność odwołania gali, w tym roku zostaną wręczone dwudziestu wybitnym medykom.

 

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim dotyczyło dokonań polskiego środowiska medycznego oraz pracy lekarzy w czasie pandemii Covid-19. Rozmawiano również o działalności Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, które dąży do integracji lekarzy medycyny ogólnej, rodzinnej i specjalistów różnych gałęzi medycyny, ułatwiając lekarzom kontakt z wysokiej rangi Zobacz także: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu specjalistami. Rocznie organizowanych jest kilkadziesiąt spotkań naukowych, edukacyjnych, konferencji i kongresów na szczeblu regionalnym i krajowym. Towarzystwo jest inicjatorem Światowych Kongresów Polonii Medycznej, współpracuje z Naczelną Radą Lekarską, a także z innymi organizacjami i towarzystwami medycznymi oraz polskimi towarzystwami lekarskimi działającymi za granicą. Organizacja zajmuje się również działalnością społeczną. Dzięki niej powstał w Warszawie Dom Lekarza Seniora, dla 116 lekarzy emerytów.

 

prof. Jerzy Woy-Wojciechowski obecnie pełni funkcję Prezesa Honorowego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Specjalizował się w dziedzinie ortopedii i medycyny nuklearnej. Pracował m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA. Przez wiele lat kierował Zakładem Izotopów, a następnie Zakładem Medycyny Nuklearnej Akademii Medycznej w Warszawie. Jest również pianistą i kompozytorem wielu znanych piosenek oraz muzyki do kilkunastu filmów krótkometrażowych i telewizyjnych.

 

Poleć znajomemu