Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 28 kwietnia 2021

Spotkanie ze społecznością przedszkola w Wilamowicach

  |   Spotkanie Pierwszej Damy ze społecznością Przedszkola-Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego Spotkanie Pierwszej Damy ze społecznością Przedszkola-Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego Spotkanie Pierwszej Damy ze społecznością Przedszkola-Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego Spotkanie Pierwszej Damy ze społecznością Przedszkola-Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego Spotkanie Pierwszej Damy ze społecznością Przedszkola-Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

Nauka poprzez zabawę i budowanie poczucia własnej wartości w oparciu o wrażliwość na potrzeby innych i wzorce patriotyczne towarzyszą małym podopiecznym Przedszkola Niepublicznego-Ochronki im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego od pierwszych zajęć w ośrodku. Podczas wizyty Małżonki Prezydenta w Wilamowicach w 2019 roku, dzieci mówiły o rodzinie, regionalnych tradycjach i patriotycznych symbolach, uczyły też swojego gościa zwrotów w języku wilamowskim, który do 1945 roku był powszechnie używany przez mieszkańców wsi. 

 

Dzisiaj Małżonka Prezydenta spotkała się zdalnie z pięciolatkami i sześciolatkami, które udowodniły, jak wiele zdążyły się nauczyć i dowiedzieć w ciągu ostatnich dwóch lat. A że spodobała im się nauka w przedszkolu, nie mogą już doczekać się rozpoczęcia zajęć szkolnych. Indywidualne podejście do każdego dziecka pomaga pedagogom odkryć jego zdolności, wspomagać w trudnościach i wychowywać do twórczej współpracy z innymi. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, maluchy, jak co roku, przygotowały występ artystyczny. Nagranie z akademii patriotycznej zostało umieszczone w sieci, a Małżonka Prezydenta zwróciła się dziś do maluchów z gratulacjami. – Byłam pod wrażeniem talentów tanecznych, recytatorskich i wokalnych, a najbardziej wzruszyło mnie wasze wykonanie Poloneza:  przepięknie zatańczony Polonez i przepiękne stroje, gratulacje! – powiedziała przedszkolakom Pierwsza Dama.

 

Jak się okazało, maluchy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie święta będziemy obchodzić 2 i 3 maja, nie zapomniały też o Dniu Matki i Dniu Ojca. W związku z przygotowaniami do nich podzieliły się z Pierwszą Damą pomysłami na uczczenie świąt, a z okazji dzisiejszego, ponownego spotkania zaprezentowały piosenkę i wierszyk.

 

 

W drugiej części spotkania Pierwsza Dama rozmawiała z siostrą dyrektor oraz jej zastępczynią o działalności przedszkola w czasie pandemii, realizowanych w placówce własnych programach nauczania czy udziale dzieci w wolontariacie. Panie poruszyły bardzo aktualny problem wpływu pandemii i wiążących się z nią zmian w życiu maluchów na ich samopoczucie i rozwój. Mówiły o odczuwanym przez dzieci lęku, większym poczuciu zagrożenia i stresie zaobserwowanymi przez pedagogów po czasowym zamknięciu przedszkoli.

Poleć znajomemu