Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 29 kwietnia 2021

Spotkanie z przedstawicielami działającej we Lwowie Fundacji „Dajmy Nadzieję"

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z przedstawicielami Fundacji „Dajmy Nadzieję", która na Ukrainie prowadzi działalność pomocową dla osób potrzebujących, chorych i z niepełnosprawnościami Pierwszej Damie towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski Rozmowa dotyczyła dotychczasowych działań organizacji, jej pracy w czasie pandemii oraz planowanego zakresu rozwoju

Małżonka Prezydenta spotkała się dzisiaj z przedstawicielami Fundacji „Dajmy Nadzieję", która na Ukrainie prowadzi działalność pomocową dla osób potrzebujących, chorych i z niepełnosprawnościami. Pierwszej Damie towarzyszył minister Adam Kwiatkowski, a rozmowa dotyczyła dotychczasowych działań organizacji, jej pracy w czasie pandemii oraz planowanego zakresu rozwoju.

 

2 maja 2018 roku, za działalność Domowego Hospicjum dla Dzieci, Fundacja została uhonorowana Flagą RP wręczoną przez prezydenta Andrzeja Dudę, a latem 2019 roku, podczas wizyty na Ukrainie, Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami organizacji. Obecnie pod opieką hospicjum domowego znajduje się osiemnaścioro pacjentów ze Lwowa oraz regionu. Organizacja prowadzi także Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościami, świetlicę dla dzieci w wieku szkolnym, organizuje wyjazdy dla rodzin z nieuleczalnie chorymi dziećmi, realizuje szkolenia, projekty edukacyjne i społeczne. Ze środków pochodzących z dotacji Senatu RP Fundacja zakupiła budynek, w którym planuje uruchomić centrum rehabilitacji i rekreacji dla swoich podopiecznych.

 

– Czas pandemii, to czas, kiedy życie zahamowało, ale zwiększyła się potrzeba pomocy innym – stwierdziła Prezes Fundacji, która opowiedziała o wyzwaniach związanych z pracą z małymi podopiecznymi domowego hospicjum w czasie pandemii. Rozmawiano również o wolontariacie, który na czas największych restrykcji sanitarnych został całkowicie ograniczony Zobacz także: Pierwsza Dama ze zdalną wizytą u polskiej rodziny z Republiki Mołdawii do działań wykonywanych w domach ochotników, o zrealizowanym w reżimie sanitarnym letnim wypoczynku dla chorych dzieci i ich rodzeństwa czy formach, w jakich dzieci i młodzież w wieku szkolnym spędzają czas w świetlicy. Dzieci, oprócz pomocy w nauce, otrzymują możliwość rozwijania swoich talentów poprzez taniec, muzykę, teatr i sztukę. Każdego roku odbywają się także półkolonie, których celem jest zaszczepienie w młodych ludziach szacunku do Polski - ich kraju pochodzenia.

 

Mówiono również o akcji „Koszyk Dobroci” skierowanej do osób bezdomnych z terytorium Ukrainy, które dzięki zaangażowaniu pracowników polskiego Konsulatu, którzy przygotowali świąteczne potrawy dla potrzebujących oraz przy udziale lokalnych organizacji, spędzili Boże Narodzenie i Wielkanoc przy wspólnym świątecznym stole. – Cieszę, że w trakcie pandemii udało się Państwu zrobić tak wiele. Bardzo dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie, za empatię, za poświęcenie – stwierdziła Małżonka Prezydenta. Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą Pierwsza Dama i minister Adam Kwiatkowski złożyli swoim rozmówcom najlepsze życzenia w imieniu własnym oraz Prezydenta RP.

 

W spotkaniu uczestniczyli Irena Hałamaj-Zenkner, Prezes Fundacji „Dajmy Nadzieję", ks. prałat Jan Nikiel, proboszcz Katedry Lwowskiej i Prezes Honorowy Fundacji, Janina Andrejczuk, Wiceprezes Fundacji „Dajmy Nadzieję", s. Lidia Ziembowicz, Dyrektor Świetlicy dla Dzieci oraz Konsul Generalny RP we Lwowie, Eliza Dzwonkiewicz.

 

Poleć znajomemu