Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 czerwca 2021

Młodzi germaniści z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z laureatami i finalistami szóstej edycji konkursu z języka niemieckiego Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden" został zainicjowany przez Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie Małżonka Prezydenta wspiera uczestników konkursu od drugiej edycji wydarzenia – Znajomość języka niemieckiego przyczynia się też do budowania mostów pomiędzy Polską a Niemcami, sprzyja nauce tolerancji poprzez poznawanie innej kultury – mówiła Pierwsza Dama – Bardzo się cieszę, że mogę Was gościć i serdecznie gratuluję Wam sukcesu. Szczególnie, że wiem, że konkurs nie jest łatwy – mówiła Pierwsza Dama, witając młodzież w ogrodach Pałacu Zmagania uczniów odbywają się według scenariusza popularnego telewizyjnego programu „Jeden z Dziesięciu” 2 czerwca 2021 w Żyrardowie odbył się w reżimie sanitarnym VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Do konkursu przystąpiły dwuosobowe zespoły z 11 szkół Pierwsza Dama rozmawiała ze swoimi gośćmi także o nauce zdalnej, powrocie do szkoły, egzaminie ósmoklasisty i planowanej kontynuacji nauki języka w szkole średniej Spotkanie Pierwszej Damy z laureatami i finalistami szóstej edycji konkursu z języka niemieckiego Spotkanie Pierwszej Damy z laureatami i finalistami szóstej edycji konkursu z języka niemieckiego

Małżonka Prezydenta już po raz kolejny wsparła uczestników Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Jeder gegen Jeden”. Dzisiaj do Pałacu Prezydenckiego przyjechali laureaci i finaliści szóstej edycji zmagań organizowanych przez  Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie.

 

– Bardzo się cieszę, że mogę Was gościć i serdecznie gratuluję Wam sukcesu. Szczególnie, że wiem, że konkurs nie jest łatwy – mówiła Pierwsza Dama, witając młodzież w ogrodach Pałacu.

 

 

2 czerwca 2021 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie odbył się w reżimie sanitarnym VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, do którego  przystąpiły dwuosobowe zespoły z 11 szkół. Zmagania uczniów jak zwykle odbyły się według Zobacz także: Uczestnicy konkursu „Jeder gegen Jeden” u Pierwszej Damy scenariusza popularnego telewizyjnego programu „Jeden z Dziesięciu”, zgodnie z którym uczniowie sami typowali osobę do udzielenia odpowiedzi na pytanie prowadzącego. – Bardzo ważne jest, żeby uczyć się języków obcych, ale mnie jako germanistkę szczególnie cieszy, że chcecie uczyć się języka niemieckiego – podkreśliła Małżonka Prezydenta. Stwierdziła też, że znajomość języka sąsiada uważa za ważną, szczególnie, że Niemcy są partnerem gospodarczym Polski. – Znajomość języka niemieckiego przyczynia się też do budowania mostów pomiędzy Polską a Niemcami, sprzyja nauce tolerancji poprzez  poznawanie innej kultury, jak również poszerzaniu horyzontów. Wiem też, co mnie bardzo cieszy, że Wasze szkoły mają także kontakty z niemieckimi partnerami, więc już teraz Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda: Poznając język obcy, uczymy się wzajemnej tolerancji zdobywacie międzynarodowe znajomości – uzupełniła. Uczniowie opowiedzieli o nauce języka niemieckiego i przygotowaniach do udziału w konkursie, w którym mimo wysokiego poziomu startują zarówno dzieci uczące się języka niemieckiego od lat, jak i takie, które swoją przygodę z językiem rozpoczęły rok temu.

 

 

Pierwsza Dama rozmawiała ze swoimi gośćmi także o nauce zdalnej, powrocie do szkoły, egzaminie ósmoklasisty i planowanej kontynuacji nauki języka w szkole średniej. Młodzież była ciekawa ulubionych książek Pierwszej Damy, jej sposobów na spędzanie wolnego czasu, wrażeń ze spotkań z innymi paniami prezydentowymi oraz kulis wizyt Pary Prezydenckiej. Podczas rozmowy dzieci poruszyły też kwestię działań dobroczynnych i wspierania seniorów w czasie pandemii.

 

Konkurs „Jeder gegen Jeden” należy do wielu innowacyjnych metod pedagogicznych związanych z nauczaniem języka niemieckiego wprowadzonych w szkole w Żyrardowie, a inicjatywa skierowana do uczniów z całego powiatu z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Pierwsza Dama ufundowała nagrodę specjalną, a Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Żyrardowa, Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Ambasada Niemiec w Warszawie, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Instytut Austriacki w Warszawie.

Poleć znajomemu