Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 czerwca 2021

Spotkanie z Nadine Schmit, Przewodniczącą Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z Nadine Schmit, Małżonką Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Polsce, pełniącą funkcję Przewodniczącej SHOM Spotkanie Małżonki Prezydenta z Nadine Schmit, Małżonką Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Polsce, pełniącą funkcję Przewodniczącej SHOM

Pierwsza Dama gościła dzisiaj Nadine Schmit, Małżonkę Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Polsce, pełniącą funkcję Przewodniczącej SHOM. Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM) co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie organizuje bazar charytatywny, a środki zebrane podczas wydarzenia trafiają do polskich organizacji non-profit.

 

Agata Kornhauser-Duda, która od początku pełnienia roli Pierwszej Damy wspiera ideę Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego SHOM zadeklarowała, że również w tym roku obejmie wydarzenie patronatem honorowym. Wyraziła jednocześnie nadzieję, że XIII edycja Zobacz także: Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM pod patronatem Pierwszej Damy Małżonka Prezydenta zachęca do odwiedzenia XI Kiermaszu Dobroczynnego SHOM bazaru odbędzie się w tradycyjnej formie spotkania wystawców reprezentujących kilkadziesiąt ambasad w Polsce z klientami. Ze względu na wybuch pandemii ubiegłoroczne wydarzenie zostało przeniesione do sieci. Głównym celem inicjatywy jest zbiórka funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących, którzy objęci są opieką różnych organizacji działających w Polsce. Na stoiskach narodowych poszczególnych ambasad można nabyć produkty spożywcze, wyroby biżuteryjne i dekoracyjne oraz wiele innych pochodzących z najodleglejszych zakątków świata.

 

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim panie rozmawiały o organizacji tegorocznego kiermaszu SHOM, działalności charytatywnej i beneficjentach akcji, będącej sposobem na okazanie wdzięczności polskiej społeczności za gościnność i życzliwość. Rozmowa dotyczyła między innymi potrzeb dzieci i młodzieży, również w kontekście pandemii, której skutki dotkliwie odczuli właśnie najmłodsi. Pierwsza Dama z myślą o nich, ale też o dorosłych, zainicjowała akcję UsłyszećDZIECI. Inicjatywa skierowana do rodziców, nauczycieli, wychowawców i opiekunów ma zachęcić dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji, jak również w radzeniu sobie z problemami, które czas pandemii spowodował lub wyostrzył.

 

Nadine Schmit mówiła o swoich doświadczeniach dobroczynnych w różnych krajach, w których jej Małżonek pełnił misje dyplomatyczne. Stwierdziła też, że zależy jej na udziale w  działalności charytatywnej na rzecz polskich organizacji, jak również na poznawaniu naszej historii, kultury i języka oraz odkrywaniu Polski. 

Poleć znajomemu