Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Uczniowie z Łęgowa z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie u Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda spotkała się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia ’70  w Łęgowie w woj. pomorskim. Z młodymi ludźmi rozmawiała o wyzwaniach, jakie przyniosła nauka zdalna, o projektach realizowanych przez uczniów i kulisach pracy Pary Prezydenckiej.

 

 

Misją łęgowskiej szkoły jest dbanie o wiedzę i bezpieczeństwo uczniów, ale również rozwijanie ich kompetencji, troska  o zdrowy styl życia oraz kształtowanie postaw patriotycznych i budowanie dumy z małej ojczyzny. Młodzież uczestniczy w projektach naukowych, sportowych i Zobacz także: „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” promujących zdrowy tryb życia, a podczas spotkania z Pierwszą Damą uczniowie mówili też o nauce zdalnej oraz innych wyzwaniach mijającego roku szkolnego. Opowiadali o radości z powrotu do szkoły, możliwości kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami oraz o większej efektywności nauki w tradycyjnym trybie. Pochwalili się także osiągnięciami w projektach i konkursach z dziedziny robotyki, geografii czy chemii.

 

Uczniowie pytali Pierwszą Damę o jej największe marzenie i ulubione książki, byli ciekawi kulis wizyt Pary Prezydenckiej oraz wpływu pandemii na tryb pracy głowy państwa i Małżonki.

 

 

Agata Kornhauser-Duda pokazała młodzieży ogrody Pałacu Prezydenckiego oraz znajdującą się w nich oranżerię, opowiedziała też o historii pałacu wzniesionego w latach czterdziestych XVII wieku. Podczas swojej długiej historii budynek był wielokrotnie przebudowywany i remontowany, zmieniał też właścicieli i przeznaczenie. W latach 1768-1778 został zaadaptowany na teatr, w którym swoją specjalną lożę miał król Stanisław August Poniatowski, a czterdzieści lat później właśnie tutaj po raz pierwszy wystąpił publicznie ośmioletni wówczas Fryderyk Chopin. Od 1994 roku budynek jest oficjalną siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i odtąd nosi swoją obecną nazwę.

 

W spotkaniu z uczniami i pedagogami uczestniczyła również Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta.

Poleć znajomemu