Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 czerwca 2021

Uczniowie z Mielca z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu kreatywnie obchodzą przypadający w lutym Dzień Języka Ojczystego. W 2020 roku gościli Pierwszą Damę, z którą dyskutowali o roli i miejscu języka polskiego w codziennym życiu oraz wystąpili w spektaklu „Mały Książę”. W tegorocznej edycji młodzież deklamowała znane utwory poetyckie dla dzieci w gwarach. O złożoności języka polskiego, ale też o nauce języków obcych, planach na dorosłe życie, nauce zdalnej i innych zajmujących młodych ludzi kwestiach uczniowie opowiedzieli dzisiaj Pierwszej Damie podczas spotkania w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

 

 

W czwartek do Warszawy przyjechali uczniowie klas od II do VIII, wśród których znaleźli się laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych, konkursów recytatorskich oraz dzieci ze świetlicy szkolnej. Maluchy zajmowały pytania do Pierwszej Damy o jej marzenia i zabawy z dzieciństwa, ulubione filmy, talenty i podobieństwa między pracą zdalną Małżonki Prezydenta w czasie pandemii z ich nauczaniem on-line. Ze starszymi uczniami Agata Kornhauser-Duda rozmawiała o decyzjach dotyczących wyboru szkoły średniej i o wiedzy użytecznej Zobacz także: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Spotkanie Małżonki Prezydenta z pedagogami z Mielca podczas wyboru specjalizacji na uczelni wyższej.  Mowa była także o nauce języków obcych czy o wyzwaniach, przed jakimi stanęli uczniowie podczas nauki zdalnej. Rozmawiano o niedawnym egzaminie ósmoklasisty i zbliżającym się rozdaniu świadectw. Małżonka Prezydenta podziękowała pedagogom za przyjęcie uczniów w szkole po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w atmosferze wyrozumiałości, przyjaźni i braku presji. – Wielu uczniów bało się powrotu do szkoły, przepytywania, klasówek, spotkań z rówieśnikami – mówiła Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do nauczycieli. – Państwo postawili na to, żeby dać dzieciom możliwość ponownej integracji podczas wyjść i wycieczek oraz oswojenia się z rzeczywistością, od której w czasie izolacji i nauki zdalnej odwykły. Bardzo dziękuję w imieniu uczniów za to miękkie lądowanie – stwierdziła.

 

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama inicjuje akcję Usłyszeć Dzieci Jedna z uczennic wydeklamowała wiersz w gwarze śląskiej, swoje umiejętności zaprezentował również laureat wojewódzkiego turnieju poezji i prozy. Ponieważ uczniowie byli świadkami wyjazdu Prezydenta Niemiec z Pałacu Prezydenckiego w asyście wojskowej, Agata Kornhauser-Duda opowiedziała młodym ludziom o zwyczajowym przebiegu oficjalnych wizyt głów państw oraz o swojej wczorajszej rozmowie z Prezydentową Niemiec. Wspomniała także o przeznaczeniu poszczególnych sal siedziby głowy państwa, a w odpowiedzi na pytania uczniów tłumaczyła, jak odebrała przeprowadzkę z Krakowa do Warszawy i co najbardziej zaskoczyło ją po zamieszkaniu w Pałacu.

__________________________________________________

 

W Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego  „Jędrusia" w Mielcu kładziony jest nacisk na rozwijanie empatii, współpracy, wzajemnych relacji i samorządności uczniów. Szczególnie w czasie pandemii pedagodzy starali się aktywizować uczniów, włączając ich w różnego rodzaju projekty, wspólne obchody świąt i rocznic czy akcje samorządu uczniowskiego. Po powrocie do nauczania stacjonarnego odbywają się spotkania integracyjne, wspólne wyjścia do kina, tematyczne spacery po mieście, a klasom ósmym udało się wyjechać na pożegnalną wycieczkę. Odbył się też tygodniowy obóz sportowy dla klas mistrzostwa sportowego.

 

Poleć znajomemu