Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 18 czerwca 2021

Podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej u Małżonki Prezydenta

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Niespodzianką dla gości Pierwszej Damy było spotkanie z Prezydentem, który wybierał się właśnie na zakończenie największego tegorocznego ćwiczenia Wojska Polskiego DRAGON-21 Niespodzianką dla gości Pierwszej Damy było spotkanie z Prezydentem, który wybierał się właśnie na zakończenie największego tegorocznego ćwiczenia Wojska Polskiego DRAGON-21 Śmigłowiec z Andrzejem Dudą na pokładzie wyjątkowo wystartował z lądowiska znajdującego się na dachu budynku BBN Śmigłowiec z Andrzejem Dudą na pokładzie wyjątkowo wystartował z lądowiska znajdującego się na dachu budynku BBN Śmigłowiec z Andrzejem Dudą na pokładzie wyjątkowo wystartował z lądowiska znajdującego się na dachu budynku BBN Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Bolkowie

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Pierwsza Dama przyjęła dzisiaj dzieci uczęszczające do świetlicy socjoterapeutycznej im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa w Bolkowie.

 

Małżonka Prezydenta poznała niezwykłą społeczność świetlicy na początku tego roku podczas spotkania on-line. Dzisiaj dzieci odwiedziły Warszawę i pamiętając o zaproszeniu Pierwszej Damy, przyjechały do Pałacu Prezydenckiego.

 

Świetlica jest niepubliczną placówką wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, w której podopieczni otrzymują pomoc w nauce, wyżywienie, wsparcie w trudnej sytuacji i bezpieczny odpoczynek. Siostry oraz wychowawcy-wolontariusze dbają o Zobacz także: Zdalne spotkanie Małżonek Prezydentów Polski i Niemiec kształtowanie w młodych ludziach prawidłowych postaw społecznych, udzielają im pomocy w kryzysach, zapewniają zajęcia socjoterapeutyczne i zachęcają do rozwijania pasji oraz uczą samodzielności. Dzisiaj młodzi ludzie mieli okazję opowiedzieć o prowadzonych w świetlicy zajęciach, swoich pasjach i planach na wakacje. Mówili o wyzwaniach, z jakimi mierzyli się podczas nauki zdalnej oraz o powrocie do szkół, który po tak długim czasie również przysporzył uczniom trudności.

 

Pierwsza Dama opowiedziała swoim gościom o pałacowych zwyczajach, protokole dyplomatycznym i wizytach głów państw. Podzieliła się historiami ze swojej codziennej aktywności skupionej m.in. wokół edukacji, wsparcia seniorów i działalności charytatywnej. Przytoczyła wrażenia ze spotkań w kraju i podczas wizyt zagranicznych, ale także wspominała swoje doświadczenia z praktyki nauczycielskiej.

 

Niespodzianką dla gości Pierwszej Damy było spotkanie z Prezydentem, który wybierał się właśnie na zakończenie największego tegorocznego ćwiczenia Wojska Polskiego DRAGON-21.​ Śmigłowiec z Andrzejem Dudą na pokładzie wyjątkowo wystartował z lądowiska znajdującego się na dachu budynku BBN.

 

Poleć znajomemu