Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 lipca 2021

Pierwsza Dama u kolonistów w „Helenowie"

  |   Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów" Wizyta Pierwszej Damy u kolonistów z województwa dolnośląskiego, którzy na wakacje wyjechali do ośrodka TPD „Helenów"

We wtorek Małżonka Prezydenta odwiedziła Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”, gdzie spotkała się z kolonistami z województwa dolnośląskiego.

 

 

TPD „Helenów" od początku swojego istnienia działa na rzecz szeroko pojętego dobra dzieci i młodzieży. Od 2007 r. pod nazwą Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki realizuje zadania w zakresie kompleksowego wsparcia, edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnym wieku. Centrum stanowi kompleks placówek rehabilitacyjnych, edukacyjnych i opiekuńczych dla ponad 180 dzieci i młodzieży. Ośrodek położony w lesie jest też wspaniałym miejscem do wypoczynku kolonijnego. Dzisiaj Pierwsza Dama spotkała się dziećmi znajdującymi się pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

 

 

Z kolonistami Pierwsza Dama rozmawiała o harcerstwie, o ich wrażeniach z pobytu w Helenowie, pytała o warszawskie atrakcje, które młodzi ludzie poznają podczas wycieczek, o ich ulubione formy aktywności i spędzania wolnego czasu. Rozmawiano także o niedawno Zobacz także: Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Pierwszej Damy zakończonym roku szkolnym i trudnościach związanych z nauką zdalną. Młodzież, która czeka na wyniki egzaminu ósmoklasisty mówiła o wymarzonych szkołach średnich i planach na przyszłość. Koloniści zadawali też pytania swojemu gościowi: byli ciekawi m.in. czy Pierwsza Dama ogląda mecze trwających Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz ile pomieszczeń liczy siedziba głowy państwa. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała o Pałacu Prezydenckim i zaprosiła młodych ludzi do złożenia jej wizyty, podczas której chętnie pokaże historyczny budynek.  Młodzi ludzie zaprosili Pierwszą Damę do wspólnego śpiewania oraz zwiedzenia ośrodka. Podczas spotkania Małżonka Prezydenta została uhonorowana medalem wdzięczności Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD w Legnicy.


 

To nie pierwsza wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w "Helenowie". W 2016 roku Małżonka Prezydenta otworzyła nowoczesną salę do rehabilitacji w rehabilitacyjnym zakładzie opieki zdrowotnej. Dzisiaj obejrzała nowe inwestycje: boisko wielofunkcyjne oraz kryty padok do hipoterapii.

 

______________________________________

 

 

W ramach Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” działają:

 

- Niepubliczny Rehabilitacyjny Zakład Opieki Zdrowotnej

- Zespół Szkół nr 95

- Liceum Ogólnokształcące

- Szkoła Przysposabiająca do Pracy

- Przedszkole Specjalne

 - Specjalny Ośrodek Wychowawczy

 

Poleć znajomemu