Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 7 lipca 2021

Podopieczni Sióstr Kapucynek z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa

W środę Pierwsza Dama gościła podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa. Zakonnice tworzą placówki typu rodzinnego, w których najmłodsi dorastają w miłości, poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji, w odpowiednich warunkach do nauki i rozwoju zainteresowań.

 

Społeczność domów w Lublinie i Siennicy Małżonka Prezydenta poznała podczas spotkania zdalnego w lutym tego roku. Dzisiaj do tego grona dołączyli wychowankowie Domu Dziecka w Zwoleniu. Dzieci wraz z opiekunkami zwiedziły Pałac Prezydencki i należący do rezydencji ogród, a później z zapałem podzieliły się z Pierwszą Damą wrażeniami z wizyty, chętnie zadawały pytania i opowiadały o sobie. Dziewczynki mówiły o miłości do zwierząt, pasji do fotografii czy treningach sportowych. Chłopcy mówili o planach na wakacje, pytali o zadania funkcjonariuszy SOP oraz o samochód jakim porusza się Para Prezydencka. Agata Kornhauser-Duda, odpowiadając na pytania dzieci, opowiedziała jak poznała męża, mówiła o swoim dorastaniu i pracy w szkole.

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama u kolonistów w „Helenowie" Siostry podzieliły się z Małżonką Prezydenta swoimi doświadczeniami, mówiły o wychowankach i działalności domów. Dom Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy od 1996 r. opiekuje się głównie dziewczętami i chłopcami do 4 roku życia. Najmłodsza dziewczynka ma 3 miesiące, a najstarsza 17 lat. – Nasze dziewczyny są bardzo kochane – mówiły Siostry, które każdej z podopiecznych starają się zapewnić przestrzeń do poznawania siebie i własnych możliwości.

 

W Zwoleniu Zakonnice pojawiły się w 2010 roku, zajmując dom obok kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Zaoferowały pomoc w opiece nad dziećmi pozbawionymi możliwości wychowania przez własnych rodziców. Docelowo w Rodzinnym Domu Dziecka w Zwoleniu przebywać będzie 6 dzieci pochodzących z terenu powiatu zwoleńskiego, a pierwsza trójka trafiła tam w dniu jego utworzenia.

 

 

 

Dom im. Matki Weroniki w Lublinie w czerwcu 2020 r. obchodził 25-lecie istnienia. W tym czasie w domu schronienie znalazło 124 dzieci. 22 z nich wróciło do rodziny biologicznej, 17 usamodzielniło się, 41 znalazło rodzinę adopcyjną, a 9 rodzinę zastępczą. Dom zapewnia dzieciom całodobową opiekę i wychowanie w warunkach zbliżonych do domu rodzinnego, dlatego Siostry dbają o budowanie w podopiecznych poczucia bezpieczeństwa, o zaspakajanie potrzeby miłości i akceptacji, a także kompensowanie deficytów powstałych wskutek oddziaływania wcześniejszego środowiska – Staramy się spełniać i realizować wszytko to, co jest konieczne dla prawidłowego rozwoju dzieci w klimacie rodzinnym – mówiły.

 

Na zakończenie do spotkania dołączył Prezydent Andrzej Duda.

 

 


 

 

Poleć znajomemu