Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 28 września 2021

Pierwsza Dama odwiedziła Warsztat Terapii Zajęciowej „Olszynka”

  |   Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach Wizyta w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Olszynka” w Białobrzegach

Warsztat Terapii Zajęciowej „Olszynka” wspiera osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi, by mogły być w jak największym stopniu samodzielne. Dziś jego społeczność odwiedziła w Białobrzegach Małżonka Prezydenta RP.

 

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są absolutnie cudowne, wiem to doskonale. Uważam, że trzeba pokazywać ich przez pryzmat ich możliwości a nie ograniczeń; to jest bardzo ważne i Państwo to właśnie robią, dziękuję za to! – mówiła Pierwsza Dama. – Bardzo często odwiedzam warsztaty terapii zajęciowej, chcąc dać wyraz naprawdę wielkiego szacunku dla Państwa, bo wiem, jaka to jest trudna praca, wymagająca tej specyficznej empatii, ale jest to też praca dająca satysfakcję – podkreślała.

 

Pani Prezydentowa odwiedziła każdą z pracowni, gdzie odbywają się zajęcia. Przy wspólnej pracy podopieczni opowiadali Pierwsze Damie o swojej codzienności, zajęciach, odkrywaniu swoich pasji i rozwijaniu zdolności, organizowanych wycieczkach, sytuacji w pandemii i uldze oraz radości, jakie towarzyszyły im w momencie, w którym po lockdownie mogli wrócić do spotkań w warsztacie terapii.

 

Dziękuję za to spotkanie, za tą rodzinną, przyjazną atmosferę, która tu panuje i którą się tu czuje i mam nadzieję do zobaczenia – zakończyła Agata Kornhauser-Duda, zapraszając społeczność warsztatu do Pałacu Prezydenckiego. 

 

Warsztat Terapii Zajęciowej „Olszynka” jest placówką pobytu dziennego dla 30 – tu dorosłych osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi. Zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową. Zajęcia realizowane są w pracowniach: gospodarstwa domowego, komputerowej, ceramicznej, plastycznej, haftu i szycia oraz technicznej. Prowadzone są treningi: ekonomiczny, społeczny i zawodowy również poza terenem placówki.

Poleć znajomemu