Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 listopada 2017

List Pierwszej Damy do uczestników gali wręczenia nagród "Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2017"

Do Uczestników Gali wręczenia nagród

„Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2017”

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się bardzo, że Polska dołączyła dzisiaj do ponad stu krajów naszego  globu, które celebrują co roku Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet. Jest to dzień, w którym organizowane są wydarzenia promujące przedsiębiorcze, niebojące się wyzwań panie, które dzięki nadzwyczaj aktywnej postawie spełniają swoje marzenia, dając przykład i inspirując innych do działania. Słowo „Ambasadorki” jest niezwykle trafnym określeniem dla tych kobiet. Ambasador to ktoś, kto pełni misję reprezentowania i promowania własnego kraju poza jego granicami. Ambasadorki przedsiębiorczości odgrywają tę rolę na najwyższym poziomie, dowodząc że w kobietach tkwi ogromna siła i determinacja w osiąganiu postawionych sobie celów, nawet w miejscach i warunkach, które na pozór temu nie sprzyjają. Ich siłą i zaletą jest prowadzenie działalności z równoczesnym zachowaniem standardów etyki biznesowej i kultury przedsiębiorczego sposobu myślenia. Doceniam głęboko te cechy i podziwiam Panie za wytrwałość i konsekwencję we wprowadzaniu w życie swoich zamierzeń.   

 

Dzisiejsza Gala to czas na nagrodzenie statuetką „Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2017” tych niezwykłych kobiet, połączone z premierą książki pt. „Biznesowe inspiracje Polek na świecie”. Gratuluję Państwu tego wyjątkowego wydawnictwa, prezentującego polskie kobiety sukcesu, które zechciały podzielić się własnymi doświadczeniami i umiejętnościami w poruszaniu się w niełatwej przecież dziedzinie przedsiębiorczości, która jeszcze do niedawna była prawie wyłącznie domeną mężczyzn. Kobiety te udowadniają, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko mocno czegoś pragniemy.

 

Serdecznie gratuluję wszystkim Paniom, które za chwilę odbiorą zasłużone nagrody, a Państwu życzę wspaniałego wieczoru i nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości twórczą i rzetelną współpracą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu