przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 25 listopada 2017

List Pierwszej Damy do uczestników Turnieju Mikołajkowego „Szachiści grają dla Polonii”

 

Do Uczestników

Turnieju Mikołajkowego

„Szachiści grają dla Polonii”

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam organizatorów oraz wszystkie dzieci, które biorą udział w ogólnopolskim, corocznym turnieju szachowym pn. „Szachiści grają dla Polonii”.

 

Cel, który przyświeca tym rozgrywkom budzi mój najwyższy szacunek. Ogromnie się cieszę, że dzięki uczestnictwu polskich młodych szachistów w tej szlachetnej inicjatywie, rówieśnicy zza naszej wschodniej granicy znowu przyjadą do Polski latem, by odpoczywać i grać w szachy. Całym sercem jestem z Wami, Moi Drodzy, i przyznaję, że podziwiam Wasz zapał do tej przecież trudnej gry, która doskonale ćwiczy umysł i koncentrację.

 

Życzę Wam wszystkim sukcesów w rywalizacji na szachownicach, a Polskiemu Związkowi Szachowemu gratuluję kontynuowania spotkań, które promują wśród dzieci pozytywny wzorzec zaangażowanej postawy i wrażliwość na los i potrzeby innych.

 

Życzę także, by finałowy turniej akcji, który tradycyjnie organizowany jest w  Senacie RP, przyniósł młodym szachistom zwycięstwo w potyczce z reprezentantami Parlamentarnego Zespołu Szachowego.

 

Trzymam za Was kciuki!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.