przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 marca 2018

List Pierwszej Damy z okazji otrzymania Medalu św. Brata Alberta

Do Uczestników

18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej

Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Ogromnie żałuję, że nie mogę wziąć udziału w dzisiejszym uroczystym wydarzeniu mającym miejsce podczas tegorocznej ALBERTIANY- przyznaniu Medali św. Brata Alberta za rok 2017.

 

Czuję się zaszczycona, że znalazłam się w gronie osób, które Kapituła Medalu św. Brata Alberta postanowiła uhonorować tym nobilitującym wyróżnieniem. Jest to dla mnie przede wszystkim zobowiązanie, ale też naprawdę głębokie i wzruszające przeżycie. W ciągu minionych dwóch lat starałam się odpowiadać na zaproszenia i prośby płynące z organizacji pozarządowych i środowiska osób niepełnosprawnych, które zachęcały mnie do poznania ich działalności, ale też potrzeb i problemów, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień. Wielokrotnie spotykałam się z osobami niepełnosprawnymi, które pokazały mi  jak aktywnie, wspaniale i dzielnie radzą sobie w życiu, jak wiele spraw i ważnych rzeczy ich interesuje i obchodzi, ile dobrego i pożytecznego robią dla siebie i swojego najbliższego otoczenia. Zapraszam do Pałacu Prezydenckiego i jestem goszczona przez różne organizacje, które roztaczają opiekę nad niepełnosprawnymi. Obejmuję patronatami inicjatywy, które mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych, takie jak konkursy: „Człowiek bez barier” czy „Lodołamacze”, kibicuję sportowcom spod znaku Olimpiad Specjalnych Polska. Zawsze z dużą przyjemnością odwiedzam w okresie świątecznym Program Pierwszy Polskiego Radia, gdzie organizowana jest już od lat akcja charytatywna „Choinki Jedynki”, której Fundacja im. Brata Alberta była już nie raz beneficjentem.   

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyróżnienie i składam równocześnie moje najserdeczniejsze gratulacje tegorocznym laureatom Medalu św. Brata Alberta. To dla mnie prawdziwa przyjemność dzielić z Państwem tę prestiżową nagrodę.

 

Gorąco pozdrawiam laureatów tegorocznego Festiwalu ALBERTIANA. Gratuluję  zwycięstwa oraz życzę dalszych sukcesów scenicznych i zdobywania akceptacji coraz szerszych kręgów publiczności. Powodzenia.

 

Fundacji im. Brata Alberta życzę zaś jeszcze wielu lat dobroczynnych działań i inicjatyw, dzięki którym możliwe jest niesienie pomocy niepełnosprawnym.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.