przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 20 kwietnia 2018

List Pierwszej Damy do uczestników Konferencji „Idea poMOC – opieka paliatywna w pediatrii”

Do Uczestników Konferencji

„Idea poMOC – opieka paliatywna w pediatrii”

 

Szanowni Państwo!

 

Bardzo żałuję, że nie biorę udziału w dzisiejszej konferencji „Idea poMOC – opieka paliatywna w pediatrii”.

 

Jest mi niezmiernie miło, że mogę wesprzeć patronatem tę cenną inicjatywę Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”, z którym jestem zaprzyjaźniona. Nasze dotychczasowe kontakty były dla mnie bardzo wzruszające i ważne. Pozostaną na zawsze w mojej pamięci spotkania z małymi podopiecznymi i personelem hospicyjnym, który dba na co dzień o jak najlepsze samopoczucie swoich pacjentów. Proszę przyjąć wyrazy mojego uznania dla Państwa pełnego oddania się tej niełatwej pracy.  

 

Na dzisiejszej konferencji będą Państwo we własnym gronie specjalistów w dziedzinie pediatrii i opieki paliatywnej podnosić ważne tematy i różne aspekty opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Jest to materia niezwykle delikatna i trudna dla wszystkich – małych pacjentów, ich rodziców, lekarzy, psychologów, wolontariuszy i pozostałych osób, które zajmują się szeroko rozumianą opieką paliatywną nad dzieckiem. Państwa dzisiejsze merytoryczne spotkanie ma służyć wymianie doświadczeń i wiedzy, dzięki czemu będą mogły ulec poprawie zarówno jakość leczenia, jak i życia dzieci i ich najbliższych.

 

Jestem przekonana, że Państwa zaangażowanie zawodowe, ale też ludzka wrażliwość na cierpienie i potrzeby tych dzieci, zaowocują jeszcze wieloma takimi spotkaniami w przyszłości.

 

Bardzo serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę udanej konferencji.

           

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.