przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 25 maja 2018

List Pierwszej Damy do Uczestników XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Portland

Do Uczestników XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych

i Komitetów Rodzicielskich

w Portland

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla Polaków w Ojczyźnie i Polonii na całym świecie. Obchodzimy w nim 100-lecie odzyskania suwerenności przez Polskę. Cieszę się więc bardzo, że jubileuszowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich ma być poświęcony tematyce niepodległościowej.

 

Rolą pedagogów, oprócz nauczania, jest dbanie o patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Szczególna odpowiedzialność w tym zakresie spoczywa na nauczycielach polonijnych, którzy w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą wpajają im miłość do odległej Ojczyzny, pomagają podtrzymywać z nią więź i budują poczucie tożsamości z krajem przodków. W roku bieżącym wysiłki te nabierają znamiennego znaczenia i wymiaru. We wszystkich szkołach dominują zagadnienia związane z głębszym poznawaniem tradycji i historii Polski oraz jej walki o niezależność państwową. Wyrażam moje wysokie uznanie dla tych działań i dziękuję za oddaną postawę. 

 

Państwa cykliczne spotkania zjazdowe dobitnie świadczą o potrzebie podtrzymywania ścisłych kontaktów w środowisku nauczycieli polonijnych i komitetów rodzicielskich na amerykańskiej ziemi. Mogą Państwo swobodnie wymieniać się doświadczeniami i informacjami na temat nowych sposobów nauczania języka polskiego i innych przedmiotów, nawiązywać ściślejszą współpracę, by potem wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Jestem wszystkim Państwu bardzo wdzięczna za nieustanne budowanie tej polonijnej wspólnoty oświatowej.

Przesyłam Państwu moje najgorętsze pozdrowienia i życzę udanego Zjazdu. 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.