Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 26 maja 2018

List Pierwszej Damy do Uczestników 30-lecia Święta Matki w Cieplicach

Do Uczestników

30-lecia Święta Matki

w Cieplicach

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się bardzo, że już po raz trzydziesty obchodzony jest w Cieplicach Dzień Matki. Jest to święto, podczas którego w szczególny, uroczysty sposób czci się i wyraża szacunek dla matek, okazuje im miłość, dziękuje za ich obecność i trud wychowania dzieci. Uczestnictwo w dwudniowych wydarzeniach w Cieplicach będzie na pewno dla dzieci i młodzieży dużym przeżyciem osobistym i okazją do przekazania życzeń wszystkim obecnym mamom. Niech podczas dzisiejszych i jutrzejszych imprez oraz okolicznościowych spotkań zagości radość i szczęście.

 

Tegoroczne Święto Matki przypada w wyjątkowym czasie, jakim są obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kobiety odegrały wielką rolę w tworzeniu polskiego narodu i tożsamości. Działały wszędzie – w polityce, nauce, edukacji, kulturze, gospodarce i wojskowości, zmieniając losy nie tylko jednostek, ale też lokalnych społeczności i całego polskiego społeczeństwa. W tej wielowymiarowej działalności przyświecała im idea patriotyczna i oddanie się pracy dla dobra kraju. Powinniśmy przywoływać pamięć o tych, które przyłączały się do zrywów niepodległościowych, bo przecież ich czynny udział był wyrazem zaangażowania w sprawy najwyższej wagi. Mamy dzisiaj, ale też w całym bieżącym roku, wyjątkową okazję, by oddać im hołd.

 

Pozdrawiam gorąco wszystkich Państwa zgromadzonych w Cieplicach i życzę  wspaniałych doznań zarówno duchowych, jak i artystycznych.

 

 

 

 

Poleć znajomemu