przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 8 czerwca 2018

List Pierwszej Damy z okazji 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu

Do Uczestników

100-lecia istnienia 

Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8

w Sieradzu

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 8 w Sieradzu święci dzisiaj swoje setne urodziny. Ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu.

 

Serdecznie gratuluję Państwu pięknego i zacnego Jubileuszu. Jeden wiek to długi okres w życiu każdej Szkoły, to mnóstwo zapisanych i zapamiętanych wydarzeń, tych bardziej znaczących, i tych zwykłych, codziennych. Jubileusz jest najlepszą okazją do sięgnięcia pamięcią do odległych lat, do wspomnień o osobach i wychowankach, którzy tworzyli społeczność szkolną.  Zapewne w takim właśnie duchu i nastroju będą Państwo wspólnie przeżywać ten dzień.

 

W roku bieżącym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła powstawała właśnie w okresie tworzenia się naszej niezawisłej państwowości. Dzisiaj jako jedyna placówka integracyjna w Sieradzu spełnia niebywale ważną rolę w życiu społeczności lokalnej, wychowując dzieci, którym jest trudniej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i które wymagają poświecenia im szczególnej uwagi. Państwa starania koncentrują się na tym, by mogły integrować się ze swoimi rówieśnikami w sposób naturalny i zyskiwać motywację do pokonywania barier emocjonalnych i mentalnych.

 

Dziękuję z całego serca gronu pedagogicznemu i wszystkim innym osobom pracującym w szkole oraz z nią związanym za tę dbałość i oddanie swoim obowiązkom. Jestem pewna, że dzieci są mocno zżyte ze swoimi nauczycielami i wychowawcami, a dzisiaj mają świetną okazję, by im to okazać.     

 

Bardzo serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam oraz życzę Szkole i jej Uczniom dalszych sukcesów w przyszłości.

       

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.