Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 8 września 2018

List Pierwszej Damy do Uczestników VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich

 

 

 

 

                                                             Do Uczestników

                                                                                                              VIII Ogólnopolskiego Zjazdu

                                                                                                              Kół Gospodyń i Innych Organizacji

                                                                                                              Kobiecych z Terenów Wiejskich

 

 

Szanowni Państwo!

 

Tegoroczny Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich po raz ósmy gromadzi gospodynie, by zaprezentowały dorobek kulturowy własnych regionów, w tym rękodzieło, folklor muzyczny, potrawy i twórczość artystyczną. W ramach tej ostatniej został zorganizowany konkurs prac, których temat brzmi „Gospodyni w Niepodległej Polsce. Pamięć i Tożsamość”. W tym szczególnym roku we wszystkich zakątkach Polski obchodzimy na wiele różnych sposobów 100. rocznicę odzyskania niepodległości, nie mogło więc zabraknąć również głosu kobiet wiejskich, które wzorem swoich mam i babć dbają o zachowanie tożsamości oraz tego, co się z nią wiąże - najważniejszych wartości przekazywanych od stuleci swoim następczyniom.

 

Dziękuję Paniom za to niezwykłe zaangażowanie w wielopokoleniowe wspieranie lokalnych wspólnot i ojczyzn dla dobra wszystkich nas Polaków. Jesteśmy Paniom winni ogromną wdzięczność i chylimy czoła przed codziennym trudem i pracą, z której owoców korzystamy wszyscy.

 

Życzę wszystkim obecnym miłej atmosfery, dobrego nastroju oraz wspólnej zadumy i modlitwy w Licheniu, który stał się sanktuarium polskiej wsi.  

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu