Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 21 września 2018

List Pierwszej Damy z okazji 35-lecia Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie

Do Uczestników

35-lecia Stowarzyszenia Twórców Kultury
w Jaworznie

 


Serdecznie gratuluję Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Jaworznie jubileuszu 35-lecia istnienia. To wyjątkowa okazja do spojrzenia w przeszłość i podsumowania dotychczasowych osiągnięć organizacji, która prężnie działa na terenie województw Śląskiego i Małopolskiego.


Państwa wieloletnie starania o podtrzymanie i rozwój lokalnej kultury zasługują na wyrażenie słów poważania i głębokiego uznania. Pozdrawiam wszystkich twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu oraz tych, którzy z nim współpracują. Niech dzisiejsze Państwa uroczyste spotkanie stanie się okazją do zaprezentowania bogatej tradycji i dziedzictwa regionu, do pochwalenia się własną twórczością artystyczną, która wyrasta z korzeni tutejszego folkloru i jego różnorodności. Liczne konkursy malarskie i rękodzielnicze, a w szczególności zmagania poetyckie „O Złotą Lirę”, wykraczają poza zasięg regionalny, stanowiąc dowód na dużą skalę oddziaływania Stowarzyszenia, ale przede wszystkim są wyrazem niezwykłej pomysłowości i kreatywności jaworzniańskich ludzi sztuki. 


Pozdrawiam zatem gorąco wszystkie Panie i wszystkich Panów, życząc miłego nastroju podczas dzisiejszej uroczystości oraz samych sukcesów w przyszłości i satysfakcji z tworzenia nowych dzieł.  
 

Poleć znajomemu