Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 listopada 2018

List Agaty Kornhauser-Dudy do uczestników Mistrzostw Europy w Tańcu na Wózkach

                                                                             Do uczestników

                                                                             Mistrzostw Europy w Tańcu na Wózkach

                                                                             Łomianki 2018

 

Szanowni Państwo!

 

Przed Państwem wielkie sportowe święto – Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach Łomianki 2018. Patronowanie tegorocznym Mistrzostwom jest dla mnie zaszczytem i dużą przyjemnością, tym większą, że właśnie w Polsce odbywa się to najważniejsze w roku 2018 wydarzenie europejskie, w którym biorą udział tancerze na wózkach.  

 

Barwność tego wspaniałego widowiska sportowego dostarcza publiczności bogatych wrażeń estetycznych, a dla zawodników jest niezapomnianym przeżyciem. Sportowcy mogą zaprezentować się od najlepszej strony w tańcach towarzyskich, udowadniając nam wszystkim, że taniec nie jest wyłączną domeną ludzi sprawnych. I właśnie za tę postawę pełną zaangażowania, za podejmowanie wyzwań, za wytrwałość i konsekwencję w dążeniu do celu, za dzielenie się z innymi radością płynącą z tańca i ruchu, jestem im wszystkim bardzo wdzięczna.

 

Wyrazy mojego głębokiego uznania kieruję także do tych, którzy przyczyniają się do sukcesu swoich podopiecznych – trenerów i organizatorów obecnych zmagań sportowych. Bez ich pracy i wysiłku nie byłaby możliwa realizacja tego pięknego i niecodziennego turnieju.  

 

Życzę wszystkim powodzenia, a naszym zagranicznym gościom, by poznali smak polskiej gościnności i wyjechali stąd z wieloma miłymi i niezapomnianymi wrażeniami, którymi będą mogli podzielić się po powrocie do swoich krajów.

 

             

                                                                                                       

Poleć znajomemu