Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 listopada 2018

List Małżonki Prezydenta z okazji 40-lecia istnienia Fundacji Polski Dar Życia

 

Fundacja Polski Dar Życia

Nowy Jork

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Pragnę bardzo serdecznie pogratulować Fundacji Polski Dar Życia 40-lecia istnienia.

 

Ta piękna rocznica jest powodem do satysfakcji i dumy dla wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w szlachetne dzieło niesienia pomocy polskim dzieciom cierpiącym na wrodzone wady serca. Niewiele jest polonijnych organizacji charytatywnych, dysponujących minimalną liczbą członków i wolontariuszy, które mogą pochwalić się, że uratowały prawie 600 małych pacjentów. To naprawdę spektakularne osiągnięcie, biorąc pod uwagę te skromne warunki i możliwości działania. Jak widać głębokie zaangażowanie łańcucha ludzi dobrej woli i chęć działania wystarczają, by możliwe stało się przeprowadzenie wielu kosztownych operacji kardiologicznych u dzieci.  

 

Do liczby uzdrowionych małych podopiecznych Fundacji trzeba dodać także  szczęśliwych rodziców, bowiem dar życia i zdrowia, który otrzymały ich pociechy, jest bezcenny. Razem z nimi oraz wieloma licznymi sponsorami o gorących sercach tworzą Państwo społeczność, której aktywność, empatia i ofiarność godne są najwyższego uznania.

 

Proszę przyjąć wyrazy szacunku oraz życzenia dalszych sukcesów przynoszących Państwu satysfakcję i uśmiech wdzięczności na twarzach młodych pacjentów. Trudno o piękniejszą i bardziej wzruszającą nagrodę.

 

Życzę Państwu kolejnych pomyślnych lat pracy dla dobra ciężko doświadczonych przez los dzieci.

 

Poleć znajomemu