przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 4 grudnia 2018

List Pierwszej Damy z okazji gali konkursu "Solidarna Szkoła 2018"

 

                                                                    Do Uczestników

                                                                    Gali Finałowej Konkursu

                                                                   „Solidarna Szkoła 2018”

 

Szanowni Państwo!

 

Dzisiejsza uroczystość to czas nagrodzenia niezwykłych szkół, które biorą udział w programie „Stypendia Św. Mikołaja”, wspierając finansowo utalentowanych uczniów, którzy takiej pomocy potrzebują, a ja mogę patronować temu wydarzeniu i czynię to z ogromną przyjemnością.

 

„Solidarna Szkoła” to miejsce budowania więzi i wspólnoty uczniów, którym los rówieśników nie jest obojętny, którzy pomagają nie tylko z poczucia obowiązku, ale też z odruchu serca i ludzkiej solidarności. Dla młodych ludzi to świetna lekcja humanitarnej i obywatelskiej postawy. Wszyscy bowiem doskonale zdajemy sobie sprawę, że im wcześniej nauczymy młodych ludzi okazywania wsparcia, to z tym większą chęcią i zapałem będą angażować się w ważne sprawy społeczne w przyszłości. Dziękuję więc nauczycielom, którzy kierują programem w swoich szkołach, za poświęcenie się tej szlachetnej idei i wpajanie jej zasad swoim wychowankom.

 

Przede wszystkim jednak bardzo serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie i pragnę gorąco podziękować za wspaniałą postawę, która w pełni zasługuje na pochwałę i mocne wyróżnienie. Dziękuję wszystkim Państwu jeszcze raz i chcę zapewnić, że naprawdę niezwykle doceniam tę inicjatywę.

 

Życzę Państwu dobrego nastroju i wielu przyjemnych wrażeń podczas dzisiejszego spotkania.

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.