Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 23 lutego 2019

List Pierwszej Damy do uczestników Gali Finałowej projektu Zimowisko 2019

                                                                                       Do Uczestników

                                                                                       Gali Finałowej

                                                                                       projektu Zimowisko 2019

 

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się bardzo, że dzieci i młodzież polonijnych szkół z Wielkiej Brytanii miały możliwość kolejny raz spędzić miło zimowy czas w Polsce.  

 

Dziękuję Organizatorom z Polski i Wielkiej Brytanii za starania, by zapewnić dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do odpoczynku w kraju, gdzie tkwią korzenie i historie rodzinne każdego z nich. Dziękuję za umożliwienie tym młodym ludziom odwiedzenia pięknych miejsc w Polsce, posmakowania polskości i poznania naszej gościnności we wszystkich jej przejawach.

 

Drogie Dzieci i Droga Młodzieży,

 

Dobiegł końca Wasz tegoroczny pobyt w Polsce. Mam głęboką nadzieję, że czas ten upłynął Wam przyjemnie na aktywnym i miłym wypoczynku. Wierzę, że wszystkie osoby, które poznaliście, a także różne miejsca, które zwiedziliście, już na zawsze zostaną w Waszej pamięci, a po powrocie do domu będziecie mogli podzielić się wszystkimi wrażeniami z przyjaciółmi i znajomymi z Waszych angielskich szkół. Będziecie mogli im opowiedzieć, jak wygląda Polska, jaka jest polska kultura i tradycja, którą mieliście okazję poznać. Może pobyt ten zachęci Was również do pogłębienia znajomości języka polskiego, byście mogli czytać polską literaturę i w ten sposób dowiedzieć się jeszcze więcej o polskiej wspólnocie.

 

Bardzo gorąco pozdrawiam Was oraz Waszych nauczycieli i opiekunów, życząc wszystkim Państwu wspaniałej zabawy podczas dzisiejszego pożegnalnego spotkania.   

 

Poleć znajomemu