przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 23 lutego 2019

List Pierwszej Damy do uczestników Gali Finałowej projektu Zimowisko 2019

                                                                                       Do Uczestników

                                                                                       Gali Finałowej

                                                                                       projektu Zimowisko 2019

 

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się bardzo, że dzieci i młodzież polonijnych szkół z Wielkiej Brytanii miały możliwość kolejny raz spędzić miło zimowy czas w Polsce.  

 

Dziękuję Organizatorom z Polski i Wielkiej Brytanii za starania, by zapewnić dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do odpoczynku w kraju, gdzie tkwią korzenie i historie rodzinne każdego z nich. Dziękuję za umożliwienie tym młodym ludziom odwiedzenia pięknych miejsc w Polsce, posmakowania polskości i poznania naszej gościnności we wszystkich jej przejawach.

 

Drogie Dzieci i Droga Młodzieży,

 

Dobiegł końca Wasz tegoroczny pobyt w Polsce. Mam głęboką nadzieję, że czas ten upłynął Wam przyjemnie na aktywnym i miłym wypoczynku. Wierzę, że wszystkie osoby, które poznaliście, a także różne miejsca, które zwiedziliście, już na zawsze zostaną w Waszej pamięci, a po powrocie do domu będziecie mogli podzielić się wszystkimi wrażeniami z przyjaciółmi i znajomymi z Waszych angielskich szkół. Będziecie mogli im opowiedzieć, jak wygląda Polska, jaka jest polska kultura i tradycja, którą mieliście okazję poznać. Może pobyt ten zachęci Was również do pogłębienia znajomości języka polskiego, byście mogli czytać polską literaturę i w ten sposób dowiedzieć się jeszcze więcej o polskiej wspólnocie.

 

Bardzo gorąco pozdrawiam Was oraz Waszych nauczycieli i opiekunów, życząc wszystkim Państwu wspaniałej zabawy podczas dzisiejszego pożegnalnego spotkania.   

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.