Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 września 2019

List Pierwszej Damy z okazji Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych

                                                              Do Uczestnikówników XXII Ogólnopolskiego

                                                              Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych

                                                              w Grudziądzu

 

 

Szanowni Państwo!

 

Środowisko artystów i twórców niepełnosprawnych z całego kraju ma możliwość spotkać się już po raz dwudziesty drugi w Grudziądzu, by zaprezentować swoje różnorodne umiejętności.

 

Cieszę się bardzo, że Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka kontynuuje tę niezwykle cenną inicjatywę, dzięki której promuje się wartości edukacyjne w życiu niepełnosprawnych, pomaga w prezentowaniu ich dorobku szerokiej publiczności, a nade wszystko pogłębia proces rehabilitacji przez sztukę. To wspieranie samorealizacji niepełnosprawnych nie tylko popularyzuje ich osiągnięcia, ale też zmienia stereotypowy sposób myślenia o sposobie życia i aktywności tych osób. Artysta niepełnosprawny powinien być postrzegany przez pryzmat swoich możliwości, a nie ograniczeń. Przełamywanie izolacji społecznej i integracja ze środowiskiem są jednymi z podstawowych celów takich przedsięwzięć jak obecny Przegląd.

 

Pragnę bardzo gorąco pozdrowić wszystkich uczestników biorących od dzisiaj udział w czterodniowych zmaganiach konkursowych, a laureatom, którzy zdobędą wymarzone nagrody, już teraz gratuluję i życzę, by pozostali wierni swoim dążeniom, a przede wszystkim, by spełniali marzenia życiowe. Życzę też, by podczas wspólnego spędzania czasu uczestnicy nawiązali nowe, cenne znajomości i przyjaźnie.

 

 

 

Poleć znajomemu