Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 26 września 2019

List Pierwszej Damy z okazji Gali Lodołamacze 2019

                                                                                       Do Uczestników Gali

                                                                                       XIV Ogólnopolskiego Konkursu

                                                                                       dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie

                                                                                       Lodołamacze 2019

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się bardzo, że mogłam patronować po raz kolejny konkursowi „Lodołamacze”, który doczekał się w tym roku czternastej edycji.

 

Pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne za prospołeczną postawę, za serce, za realne prowadzenie odpowiedzialnej polityki personalnej. Budują Państwo wizerunek własnej organizacji jako przyjaznej i wrażliwej społecznie. I właśnie ta wrażliwość oraz empatia wyróżniają Państwa spośród wielu innych organizacji. Potrafią Państwo w sposób szczególny zadbać o rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, które czekają na wyjście z izolacji. Wiem, że nadal jest wiele do zrobienia, by podnieść w Polsce poziom zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Tym bardziej Państwa postawa zasługuje na szczególne uznanie. To właśnie Państwo umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności, dając przykład innym pracodawcom, że warto pomagać i wykorzystywać w pełni potencjał osób niepełnosprawnych.

 

Pragnę pogratulować Organizatorom za sprzyjanie integracji społecznej oraz za motywowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania pracy i związanych z nią wyzwań. Gratuluję też gorąco wszystkim tegorocznym Uczestnikom zmagań konkursowych, a w szczególności wyłonionym Laureatom, którzy za chwilę odbiorą statuetki „Lodołamacza”.

 

Życzę Państwu udanej Gali.

 

 

 

Poleć znajomemu