Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 listopada 2019

List Pierwszej Damy do uczestników uroczystości jubileuszowych Polskiej Szkoły w Bergen

                                                               Do Organizatorów i Uczestników

                                                               Jubileuszu 10-lecia Polskiej Szkoły w Bergen

                                                               im. Marynarki Wojennej RP

 

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie do udziału w jubileuszowych obchodach 10-lecia istnienia Polskiej Szkoły w Bergen im. Marynarki Wojennej RP.  Składam Państwu z tej okazji gratulacje i pozdrawiam wszystkich obecnych na tej jubileuszowej uroczystości.

 

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Państwa placówki. W szczególności jednak słowa podziękowania kieruję do nauczycieli i wychowawców za wzorowe wypełnianie najważniejszego z zadań - wychowania dzieci i młodzieży, tu urodzonych, w duchu patriotyzmu oraz poszanowania obu narodowych tradycji i kultur. Praca nauczyciela w polskiej szkole za granicą jest szczególną misją i wyzwaniem. Oprócz głębokiej wiedzy i wszechstronnych umiejętności wymaga pełnego zaangażowania w kształtowanie charakteru i ducha, a także budowania poczucia tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia Polaków.

 

Wyrazy uznania kieruję także do naszych najmłodszych Rodaków. Cieszę się, że choć urodzeni na obczyźnie, jesteście aktywni na wielu polach, a mimo licznych, codziennych obowiązków poświęcacie swój wolny czas na naukę polskiego języka, historii i geografii. Swoją pracą i zaangażowaniem dajecie piękny przykład postaw patriotycznych względem naszej Ojczyzny.

 

Życzę Państwu wspaniałych wrażeń towarzyszących dzisiejszemu spotkaniu, pomyślności oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Poleć znajomemu