Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 listopada 2019

List do uczestników konferencji Biblioteki Głównej Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie

                                                               Do Uczestników

                                                               konferencji Biblioteki Głównej

                                                               Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

                                                               pt. „Musicie od siebie wymagać,

                                                               nawet gdyby inni od was nie wymagali…”

 

Szanowni Państwo!

 

Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zorganizowała konferencję nawiązującą w tytule do papieskiego apelu „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali…”. Te znane i często powtarzane słowa Jana Pawła II, które skierował do polskiej młodzieży, trafnie odnoszą się do charakteru obecnego spotkania i obrazują nauczanie Jana Pawła II, którego świadectwo życia jest ciągle aktualne i stanowi odpowiedź na wiele problemów, z którymi mierzy się człowiek i świat. Ojciec Święty uczył nas otwartości na ludzi i szacunku do drugiego człowieka. Mieściła się w tej nauce miłość do bliźniego i gotowość, by pomagać mu w potrzebie.

 

Dzisiejsza charytatywna konferencja jest najlepszym dowodem na to, że podążamy za przykładem Jana Pawła II, wspierając tych, którym życie nie szczędzi trosk i bólu. Jeśli potrafimy pomagać, możemy się tą umiejętnością dzielić z innymi ludźmi, zachęcając ich do aktywności. Pamiętajmy, że każdy, nawet najdrobniejszy gest miłości wobec drugiego człowieka i dobre słowo zmieniają nasz świat, który staje się lepszy.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie i życzę zarówno owocnych obrad, jak i pokaźnego dochodu ze zbiórki pieniężnej na rehabilitację Pana Krzysztofa Broszkiewicza. Niech mi wolno będzie zacytować inne słowa Jana Pawła II, które są też powszechnie przytaczane: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Myślę, że stanowią dobre dopełnienie tytułu Państwa konferencji.

 

Poleć znajomemu