Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 25 stycznia 2020

List Pierwszej Damy do społeczności Polskiej Szkoły Katolickiej im. św. Ferdynanda w Chicago

                                                                                      Uczestnicy i Organizatorzy

                                                                                      Balu Maturalnego 2019/2020 oraz

                                                                                      Jubileuszu 25-lecia istnienia

                                                                                      Polskiej Szkoły Katolickiej im. św. Ferdynanda

                                                                                      Chicago, IL, USA

 

 

Czcigodny Księże Proboszczu, 

Szanowni Dyrektorzy Szkół Polonijnych,

Szanowne Grono Pedagogiczne,

Drodzy Maturzyści,

Szanowni Państwo,

 

W imieniu mojego Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz własnym, serdecznie pozdrawiam Organizatorów i Uczestników Balu Maturalnego 2019/2020, połączonego z uroczystymi obchodami Jubileuszu 25-lecia istnienia Polskiej Szkoły Katolickiej im. św. Ferdynanda w Chicago. Z sympatią wspominamy z Mężem naszą wizytę w Chicago
w 2018 roku, podczas której odwiedziliśmy polski kościół św. Ferdynanda i spotkaliśmy się z Jego parafianami i duchowieństwem. Dziękuję Przedstawicielom i Uczniom Szkoły za Wasz liczny udział i godną reprezentację podczas spotkania w Millennium Park.

 

Drodzy Maturzyści, dzisiejsza uroczystość to czas podsumowania Waszej nauki oraz całej wiedzy jaką nabyliście w ciągu tylu lat edukacji poza granicami Polski, z której powinniście być teraz dumni. Gratuluję Wam dotychczasowych osiągnięć w nauce i życzę, aby inspirowały Was do wyznaczania kolejnych, ambitnych celów i realizacji marzeń.

 

W dniu obchodów tego pięknego Jubileuszu, pragnę podkreślić rolę Nauczycieli, Wychowawców oraz Duchownych, którzy od 25 lat realizują swoje posłannictwo tu,  w Stanach Zjednoczonych poprzez wychowywanie młodych Rodaków w duchu patriotyzmu, wiary, szacunku do języka polskiego, kultury i tradycji Rzeczypospolitej. Dziękuję Rodzicom za pielęgnowanie
i przekazywanie swoim pociechom wiedzy o historii naszej Ojczyzny. Proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania za wszystko co robią Państwo dla umacniania tożsamości narodowej Polaków zamieszkałych w Chicago i okolicach.   

 

Na nowy 2020 Rok, składam Państwu serdeczne życzenia pomyślności, satysfakcji oraz realizacji wszystkich planów osobistych i zawodowych. Tegorocznym Maturzystom życzę wspaniałej zabawy podczas Balu Studniówkowego.

 

Poleć znajomemu