Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 21 maja 2016

List Pierwszej Damy do Uczestników XX Lednickiej Wiosny Poetyckiej

Do Uczestników

XX Lednickiej Wiosny Poetyckiej

 
 
 
Szanowni Państwo,
 

Lednicka Wiosna Poetycka święci Jubileusz 20-lecia. Składam z tej okazji moje serdeczne gratulacje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia kulturalnego na piastowskiej ziemi, miejscu symbolicznym, gdzie rodziła się nasza narodowa tożsamość i tradycja.

 

Na przestrzeni dwudziestolecia ruch poetycki, jakim jest Lednicka Wiosna Poetycka, przekształcił się z wielkopolskiego poprzez międzyregionalny w ogólnopolski. Świadczy to o wysokim poziomie i szerokim uznaniu dla tego unikalnego turnieju poetyckiego. Gdyby nie ogromny wysiłek i konsekwencja w działaniu organizatorów, konkurs nie cieszyłby się takim zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Kolejne edycje Wiosny Poetyckiej tylko potwierdzały rangę przedsięwzięcia i jego rosnący prestiż. Dotychczasowi uczestnicy Lednickiej Wiosny wspominają swój udział w niej jako szczególne wydarzenie i niezapomniane przeżycie. Jestem pewna, że takim pozostanie.      

 

Pozdrawiam wszystkich  Państwa, życząc wspaniałego Jubileuszu i jeszcze wielu spotkań z poezją młodych w następnych latach. Oddzielne i gorące gratulacje składam Laureatowi tegorocznej Korony Wierzbowej, nie zapominając jednak o pozostałych nagrodzonych i wyróżnionych. Niech poezja prowadzi Was przez całe życie. Bez niej ma ono gorszy smak. 

Poleć znajomemu