przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 27 maja 2016

List Pierwszej Damy do Uczestników XIV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Orlando

Do Uczestników XIV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych
i Komitetów Rodzicielskich
w Orlando
 
Witam bardzo serdecznie wszystkich uczestników XIV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Orlando na Florydzie, witam obecnych tu nauczycieli i rodziców dzieci uczących się w szkołach w Ameryce i Kanadzie oraz gości z Polski. 

Tak liczne zgromadzenie osób poświęcających się pracy z polskimi dziećmi na amerykańskiej ziemi i ich przyjaciół z Polski świadczy nie tylko o wysokiej randze spotkania, ale też pokazuje, jak potrzebne jest utrzymywanie ścisłych więzi w środowisku polonijnym i rozpowszechnianie wiedzy o Polsce. Potomkowie Polaków osiadłych w Ameryce żyją w świecie dwóch języków, co znakomicie ujęte zostało w haśle dzisiejszego Zjazdu. Język polski jest dla nich językiem drugim, ale nie mniej ważnym niż język angielski. Mogą w nim wyrazić swoje przywiązanie do naszej historii, kultury i tradycji, czytać w oryginale polską literaturę, czerpiąc w równym stopniu naukę i przyjemność z jej bogactwa. 

Jasno więc widać, że niezastąpione jest pielęgnowanie dialogu polonijnych placówek oświatowych, który toczy się również przy okazji zjazdów takich jak obecny. Państwa inicjatywa jest nie do przecenienia, dlatego pragnę wyrazić moje głębokie uznanie dla wszystkich osób, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowują cykliczne spotkania ułatwiające polskim szkołom w Ameryce wymianę doświadczeń pedagogiczno-dydaktycznych.

Przesyłam Państwu moje najgorętsze podziękowania i wyrazy wdzięczności za krzewienie polskości i języka polskiego na obczyźnie. 
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.