przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 czerwca 2016

List Pierwszej Damy do Uczestników spotkania integracyjnego „Raban w Moryniu – ŚDM”

 Do Uczestników

spotkania integracyjnego

„Raban w Moryniu – ŚDM”

 
 
 
Szanowni Państwo,
 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie do wzięcia udziału w dzisiejszym integracyjnym spotkaniu społeczności Morynia i przybyłych gości. Naprawdę żałuję, że nie mogę w nim uczestniczyć osobiście.

 

Cieszę się bardzo, że jest to już kolejne spotkanie organizowane przez moryński Dom Pomocy Społecznej, który niestrudzenie prowadzą Siostry Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego. Chciałam wyrazić moje wysokie uznanie dla wysiłków czynionych przez Siostry, które dbają o wszystkie potrzeby swoich podopiecznych: od bytowych przez społeczne i rehabilitacyjne do edukacyjnych, kulturalnych i religijnych.

 

Wyrazem, szczególnie tych ostatnich, są spotkania, które co roku mają innych charakter. Tegoroczne nawiązuje do trwającego Roku Miłosierdzia i przyjazdu Papieża Franciszka do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

 

Uczestnicy obecnego spotkania mają szczególną okazję do poczucia klimatu Światowych Dni Młodzieży dzięki zaangażowaniu  wolontariuszy, którzy w lipcu będą opiekować się gośćmi podczas wizyty papieskiej. Tu w Moryniu są po to, by pomagać osobom niepełnosprawnym – podopiecznym Sióstr. Jestem pewna, że przy ich wsparciu wszystkie prace i zadania, które czekają na mieszkańców Domu, będą wykonane z sercem i największą starannością.   

 

Pozdrawiam gorąco wszystkich Państwa oraz życzę powodzenia i wspaniałej zabawy.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.