przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 14 czerwca 2016

List Pierwszej Damy z okazji uroczystości 25-lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Do Uczestników

uroczystości 25-lecia

Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

 
 
Szanowni Państwo,
 
Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczyste obchody 25-lecia istnienia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Gratuluję tego pięknego Jubileuszu.
 

Organizacja zawdzięcza swoje istnienie umowie międzyrządowej podpisanej wraz z Traktatem o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec 25 lat temu. To ważny moment w stosunkach między obu naszymi państwami, ponieważ umożliwił młodym ludziom z Polski i Niemiec nawiązać bezpośrednie kontakty. Minione ćwierćwiecze upłynęło na głębokiej i mocno rozbudowanej współpracy oraz bardzo licznych spotkaniach młodych Polaków i Niemców. To także dziesiątki tysięcy projektów, które połączyły blisko 3 miliony młodych ludzi z obu krajów. Był to czas wypełniony niezwykle owocnymi inicjatywami, których znaczenie jest nie do przecenienia.  

     

Wierzę, że Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży będzie nadal czyniła wszelkie starania, by podtrzymywać nasze dobrosąsiedzkie stosunki, które kształtują więzi między mieszkańcami Polski i Niemiec. Przyjaźń buduje się łatwiej, gdy nawiązywana jest między ludźmi młodymi, których łączy otwartość na świat.

 

Bardzo gorąco pozdrawiam wszystkich Państwa i życzę wspaniałej uroczystości.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.