przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 16 czerwca 2016

List Pierwszej Damy z okazji VI Światowego Zjazdu Nauczycieli Polonijnych

 Do Uczestników VI Światowego Zjazdu Nauczycieli Polonijnych
„Wschód, Zachód – Łączy Nas Polska”

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Witam bardzo serdecznie wszystkich Państwa obecnych na VI Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych w Ostródzie.


Stowarzyszenie Wspólnota Polska od ponad 20 lat wspiera Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny i organizuje z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli SWP Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych, w tym roku już po raz szósty.


Spotkanie nauczycieli wszystkich rodzajów szkół polskich spoza granic kraju świadczy o potrzebie podtrzymywania ścisłych więzi środowisk polonijnych i wymianie wiedzy na temat sposobów nauczania języka polskiego za granicą. Język polski jest drugim językiem dla młodej Polonii, ale istotnym, by móc poznawać naszą historię, kulturę i tradycje, by czytać w oryginale polską literaturę i poznawać osobiście kraj przodków.


Dialog polonijnych placówek i instytucji oświatowych jest zatem niezbędny, dlatego pragnę wyrazić moje głębokie uznanie dla wszystkich osób, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowują cykliczne spotkania ułatwiające wymianę doświadczeń z zakresu pedagogiki i dydaktyki. Jestem Państwu wdzięczna za budowanie tej polonijnej wspólnoty oświatowej..


Przesyłam moje najgorętsze podziękowania za krzewienie polskości i języka polskiego na obczyźnie i życzę Państwu owocnych rozmów i udanego Zjazdu.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.