przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 10 sierpnia 2016

List Pierwszej Damy do uczestników Polskiego Koncertu w Teatrze Miejskim w Rio de Janeiro

Do Uczestników
Polskiego Koncertu
w Teatrze Miejskim
w Rio de Janeiro
 
 
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa obecnych na uroczystym Koncercie wieńczącym Dzień Polski, który zorganizowany został przez Polski Komitet Olimpijski i Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena.
 
Wydarzenie to ważne jest dla Polski podwójnie – zaznacza obecność polskich sportowców na Olimpiadzie w Rio de Janeiro i jest równocześnie znakomitą okazją do zaprezentowania polskiej kultury brazylijskiej publiczności. Jestem przekonana, że wybrane utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Szymona Nehringa, finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, zabrzmią wspaniale w sali Teatru Miejskiego w Rio de Janeiro. Muzyka Chopina, najwybitniejszego polskiego kompozytora i szczerego patrioty, zwanego „poetą fortepianu”, jest polską wizytówką rozpoznawalną na całym świecie, z której jesteśmy bardzo dumni. Cieszę się, że została wybrana na dzisiejszy polski wieczór.     
Obejmując patronatem ten Koncert w pełni zdawałam sobie sprawę także z tego, że polska muzyka będzie wspaniałym dopełnieniem wysiłków naszych sportowców, którzy podczas obecnej Olimpiady odgrywają też swoistą rolę ambasadorów Polski. Życzę im sukcesów i wymarzonych wyników, ponieważ zmagania olimpijskie jeszcze trwają, a wraz z nimi wzrasta szansa na zdobycie medali. Czekamy wszyscy niecierpliwie na powrót naszych Rodaków z Brazylii.
 
Przesyłam Państwu moje najserdeczniejsze i najgorętsze pozdrowienia i życzę, by Koncert przyniósł moc niezapomnianych wrażeń.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.