przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 22 września 2016

List Pierwszej Damy z okazji uroczystego ślubowania klas pierwszych i Dnia Patrona Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
Liceum Polonijnego
Kolegium św. Stanisława Kostki
w Warszawie

 

 

 

Szanowni Państwo!
 

Dziękując bardzo serdecznie za zaproszenie na dzisiejsze uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły św. Stanisława Kostki i ślubowanie klas pierwszych, chcę przede wszystkim wyrazić wdzięczność za zeszłoroczną współpracę z Państwem. Dziękuję za możliwość prowadzenia lekcji języka niemieckiego, za zawsze ciepłe przyjęcie i zaproszenie do uczestniczenia w ważnych dla Szkoły wydarzeniach i spotkaniach świątecznych. Czas ten pozostanie na zawsze w mojej pamięci.


Szkoła wita dziś uroczyście w swoich progach nowych uczniów klas pierwszych. Z pewnością musi to być dla Was i Waszych rodzin szczególne przeżycie, dołączacie bowiem do społeczności, która jest spadkobierczynią tradycji, jaką tworzyli poprzednicy. Wasze Liceum odziedziczyło swoją historię, imię i sztandar po przedwojennym Gimnazjum i Liceum Męskim im. św. Stanisława Kostki. Dziś będziecie przywoływać pamięć o swoim duchowym Patronie i drogę, jaką przeszła szkoła od jej założenia w 1908 roku. Nauka w tej Szkole da Wam możliwość wnikliwego poznania historii Polski, o której na pewno opowiadali Wam już dziadkowie, ale też będziecie mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Możecie być pewni, że w murach Szkoły znajdziecie, oprócz wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, także życzliwość, zrozumienie i nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata.


Wierzę w to, że czas spędzony w Szkole zaowocuje Wam w przyszłości, a Patron, św. Stanisław Kostka, będzie czuwał nad Wami przez wszystkie lata nauki.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.