przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 24 września 2016

List Pierwszej Damy na uroczystych obchodach 100-lecia Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Zespołu Oświatowego

im. Sybiraków

w Rozbitym Kamieniu

 
 
Szanowni Państwo!
 
Nowy rok szkolny jest dla Państwa szczególny - Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu święci bowiem 100-lecie istnienia. Gratuluję tak pięknego i zacnego Jubileuszu.
 

Jesteście Państwo Szkołą, która powstała w początkach XX wieku, a od kilkunastu lat nawiązuje do historii wywózki na Sybir ponad stu mieszkańców z Rozbitego Kamienia. Dzięki nadaniu Szkole imienia Sybiraków uczniowie poznają  historię swojej Małej Ojczyzny i wojenne losy jej zesłańców.

 

W swojej długiej historii Szkoła zawsze dbała nie tylko o troskliwą edukację wychowanków i podtrzymywanie pamięci o historii tych ziem, ale także o rozwój  różnorodnych zainteresowań i zdolności uczniów. Wyrazem tego jest branie udziału przez uczniów w konkursach recytatorskich i plastycznych, zawodach sportowych, również na szczeblu ogólnopolskim. Jest wiele osiągnięć i przedsięwzięć, których tu nie wymienię, ale wszystkie one stanowią wspaniały i niepowtarzalny dorobek oświatowy Szkoły, co z pewnością stanowi powód do wielkiej dumy.

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich Państwa  i życzę wspaniałych obchodów jubileuszowych. Niech łączy całą Państwa społeczność nie tylko  codzienny wysiłek i podnoszenie ducha patriotyzmu, ale też codzienna, zwykła radość i satysfakcja z najdrobniejszych sukcesów.

 
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.