przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 28 października 2016

List Do Uczestników I Ogólnopolskiej Konferencji z cyklu „Pedagogika – podejście – terapia”

Do Uczestników

I Ogólnopolskiej Konferencji

z cyklu „Pedagogika – podejście – terapia”

pt. „Terapia i postępowanie z dziećmi o głębokiej  niepełnosprawności intelektualnej”

 
 
Szanowni Państwo!
 
Cieszę się, że Zespół Placówek Oświatowych, prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr  Świętego Józefa w Wierzbicach,  organizuje po raz pierwszy ogólnopolskie spotkanie poświęcone dzieciom o głębokiej niepełnosprawności intelektualnej, które ma zapoczątkować cykl konferencji obejmujących szerokie spektrum problematyki związanej z edukacją specjalną.
 

Wszyscy wiemy, że pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie wymaga wieloaspektowych działań, skierowanych do nich bezpośrednio i ich opiekunów, jak też działań prospołecznych, w tym rozszerzania kontaktów społecznych  i integracji z osobami pełnosprawnymi, wsparcia emocjonalnego i duchowego.

 

Doceniam więc w pełni głębokie zaangażowanie Sióstr Świętego Józefa w Wierzbicach, które otaczają opieką dzieci i młodzież w prowadzonych przez siebie Ośrodkach. Proszę przyjąć moje podziękowanie za miłosierdzie i miłość, jaką okazują Siostry swoim podopiecznym, wypełniając codzienną posługę Bogu. 

 

Chcę bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich Państwa, życząc by kolejne Konferencje stały się forum wymiany doświadczeń i wiedzy na temat ciągle dokonujących się zmian w edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością. 

 

Z wyrazami szacunku

 

Pierwsza Dama

 

Agata Kornhauser-Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.