Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 grudnia 2016

List Pierwszej Damy na XIV Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND

Do Uczestników

XIV Międzynarodowej Konferencji

REHA FOR THE BLIND IN POLAND

 
 
Szanowni Państwo,
 

Cieszę się bardzo, że Państwa Międzynarodowa Konferencja jest kontynuowana w naszej części Europy i doczekała się już czternastej edycji, co potwierdza tylko jej wysoki prestiż.

 

Przede wszystkim chciałam bardzo serdecznie pogratulować 25. rocznicy istnienia Fundacji Szansa dla Niewidomych, bez zaangażowania której i ogromnego wysiłku organizacyjnego nie byłoby corocznych spotkań, tak ważnych dla całego środowiska osób z dysfunkcją wzroku.

 

Tym razem Fundacja wybrała tytuł dla swojej konferencji: „Wybitni niewidomi – ich wpływ na rozwój nowoczesnych społeczeństw”. Osobisty przykład wielu znanych osób ze świata artystycznego i naukowego i ich dokonania są na pewno doskonałym dowodem na to, że można wiele osiągnąć i w pełni uczestniczyć w życiu, ciesząc się każdym udanym dniem.

 

Życzę wszystkim Państwu owocnej konferencji i czerpania przyjemności z udziału w licznych przygotowanych z tej okazji atrakcjach, zabawach i konkursach. Jestem przekonana, że specjalny koncert dedykowany wszystkim niewidomym pt. „Można nie patrzeć, ale słuchać i myśleć trzeba” będzie   najlepszym uwieńczeniem tego wyjątkowego spotkania.

Poleć znajomemu