przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 30 maja 2017

List Pierwszej Damy do uczestników Konferencji „Szybsi od raka, czyli profilaktyka nowoczesna i skuteczna”

 Do Uczestników
Konferencji „Szybsi od raka,

czyli profilaktyka nowoczesna i skuteczna”

 

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na konferencję poświęconą profilaktyce chorób nowotworowych. Ogromnie żałuję, że nie mogę być z Państwem podczas dzisiejszego ważnego z medycznego punktu widzenia wydarzenia.


Cieszę się bardzo, że największa i ceniona placówka onkologiczna w Polsce - Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie podjęła się zorganizowania spotkania środowiska naukowego zajmującego się zapobieganiem rakowi i jego zwalczaniem. Wszyscy wiemy, jak ważna jest prewencja i uchwycenie choroby w jej początkowej fazie, co w konsekwencji zwiększa możliwości wyleczenia. Dzięki takim przedsięwzięciom jak Państwa konferencja można przedstawić osiągnięcia medycyny w onkologii i propagować postawy prozdrowotne, jak również zaprezentować nowoczesną i na szczęście coraz bardziej skuteczną profilaktykę.


Chciałabym przy tej okazji bardzo serdecznie pogratulować działalności Centrum Onkologii, które zajmuje się fachowo i z dużym oddaniem ratowaniem chorych na raka. Państwa Instytut jest wzorem opieki nad pacjentami z chorobami nowotworowymi. Przywracają im Państwo to, co najcenniejsze - nadzieję na powrót do zdrowia i normalnego życia.


Życzę owocnych obrad i bardzo serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.