przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 31 maja 2017

List Pierwszej Damy do uczestników Światowego Dnia SM

 Do Uczestników
Światowego Dnia SM

 

Szanowni Państwo!

 

Jest mi miło zwrócić się do Państwa w z okazji obchodów Światowego Dnia SM, które organizuje Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Żałuję bardzo, że obowiązki nie pozwoliły mi uczestniczyć w dzisiejszej konferencji „Życie z SM”.


Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jako organizacja pacjencka, która działa w Polsce już 28 lat, daje wyraz solidarności z osobami chorymi na SM i ich rodzinami. Ta troska jest nie do przecenienia, zważywszy, że choroba ma różne oblicza, a więc potrzeby chorych są inne. Towarzystwo, reprezentując interesy chorych, jest ich głosem, a udzielając wsparcia w trudnych sprawach, może bardziej efektywnie wpływać na proces leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych. Dziękuję bardzo Państwu za wszystko, co dotąd udało się zrobić dla poprawy jakości życia chorych.


Jestem przekonana, że wszelkie inicjatywy i działania, które przybliżają nam wiedzę na temat SM i związanymi z nią trudnościami w życiu osobistym i zawodowym, trzeba docenić i rozpowszechniać, trzeba docierać do jak najszerszego grona odbiorców społecznych, łamiąc barierę lęku i występować z pozytywnym przekazem na temat SM. Tylko w taki sposób można przekonać społeczeństwo, że SM nie przekreśla marzeń i pragnień.


Szczególnie ciepło chciałabym pozdrowić osoby dotknięte SM, które obecne są na dzisiejszej konferencji. Wierzę, że to spotkanie ze środowiskiem medycznym otworzy przed Państwem nowe możliwości i przyczyni się do poprawy Państwa sytuacji. Życzę owocnych obrad i miłego spędzenia czasu we własnym gronie. Życzę też Państwu dobrego samopoczucia i radości z każdej dobrej chwili oraz pogody ducha na co dzień.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.