przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 czerwca 2017

List Pierwszej Damy do uczestników Festiwalu polskiej książki dla dzieci „Pokaż Język!”

Do Uczestników
Festiwalu polskiej książki
dla dzieci „Pokaż Język!

 

Szanowni Państwo!

 

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Ambasadzie RP w Wiedniu za zaproszenie na Festiwal polskiej książki „Pokaż Język!”, który obywa się w jej ogrodach. Polska Ambasada wydaje się być miejscem idealnym do organizowania takich spotkań. Gratuluję Państwu pomysłu i jestem szczerze wdzięczna za tę inicjatywę, dzięki której mali i trochę starsi Polacy, mieszkający w stolicy Austrii, nie tylko ćwiczą polską mowę i poznają piękną polską literaturę dziecięcą, ale mają też niepowtarzalną okazję do nawiązania znajomości z rówieśnikami i zyskania nowych przyjaciół, co w przyszłości może ich skłonić do przyjazdu do Polski, by odwiedzić kraj przodków.


Kultywowanie i promowanie pięknej polszczyzny już od najmłodszych lat, szczególnie poza granicami kraju, zasługuje na najwyższe uznanie. W języku polskim wyrażamy bowiem szacunek dla naszego bogatego dziedzictwa, które nie przetrwałoby w postaci, jaką znamy dzisiaj, gdyby nie troskliwe pielęgnowanie ojczystej mowy. Państwo dają tego najlepszy przykład, zapraszając dzieci do wspólnej zabawy z literaturą na terenie polskiej placówki dyplomatycznej w Wiedniu.


Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam, ale wyjątkowe i gorące uściski przesyłam najmłodszym uczestnikom spotkania, które obfituje w wiele specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji. Życzę Wam wspaniałej imprezy, dużo, dużo radości i uśmiechów! 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.