przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 14 czerwca 2017

List Pierwszej Damy do uczestników prapremiery opery Śpiewająca Pippi – Opera Domosławicka

Do Uczestników
prapremiery opery
Śpiewająca Pippi – Opera Domosławicka

 

Szanowni Państwo!

 

Chciałam bardzo serdecznie podziękować we własnym i męża imieniu za zaproszenie na dzisiejszy koncert przygotowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Domosławicach. Niestety liczne obowiązki nie pozwoliły nam wziąć w nim udziału, ale pozostajemy z Państwem duchem i myślami.


To wydarzenie kulturalne, które odbywa się w pięknym miejscu - Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, jest przede wszystkim bardzo ważne dla domosławickiej Szkoły Muzycznej, która istnieje już pięć lat. Placówka nie tylko szlifuje artystyczne talenty uczniów, ale jest też miejscem wyjątkowym ze względu na duże zaangażowanie rodziców i nauczycieli oraz życzliwych osób spoza Szkoły, którzy dbają o wysoki poziom nauczania. Ich wysiłek i trud wkładany w to, by dzieci miały jak najlepsze warunki do rozwoju artystycznego jest imponujący. Ta aktywność, niejednokrotnie wykonywana społecznie, świadczy o prawdziwym poświęceniu się dla dzieci. Postawa taka zasługuje na słowa pochwały i uznania.


Chcę życzyć Szkole kolejnych, owocnych lat działalności, by wychowankowie po wyjściu z niej mogli odnosić sukcesy i odważnie zdobywać świat.


Państwu zaś życzę przyjemnego wieczoru, który jest muzyczną opowieścią o znanej wszystkim odważnej dziewczynce Pippi z książki Astrid Lindgren. Proszę przyjąć owacyjnie występ młodych wykonawców, których z całego serca pozdrawiam.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.