przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 8 września 2017

List Pierwszej Damy do uczestników Narodowego Czytania dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” w Siedlcach

Do Uczestników
Narodowego Czytania
dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”
w Siedlcach

 

Szanowni Państwo!

 

Bardzo serdecznie dziękuję Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Siedlcach, Siedleckiej Grupie Literackiej „Witraż” oraz młodzieży siedleckich szkół i ich nauczycielom za zaproszenie na plenerowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Żałuję szczerze, że obowiązki nie pozwoliły mi wziąć udziału w tym ważnym dla Państwa wydarzeniu.


W polskiej literaturze są pozycje, które stanowią jej kanon, na którym wychowywały się pokolenia Polaków. Sięgając po nie, uczymy się naszej historii i kultury, poznajemy źródła, z których wyrastała polskość, dlatego zawsze warto jest powrócić do znanych nam lektur, by odkrywać na nowo ich wartość i przesłanie, by utożsamiać się z tak bliskimi nam bohaterami. Cieszę się więc, że zaangażowali się Państwo całym sercem w tegoroczną inicjatywę Narodowego Czytania.


Gorąco pozdrawiam wszystkich Państwa zgromadzonych na pięknym miejskim skwerze i życzę czerpania radości ze wspólnego czytania „Wesela”. Jestem pewna, że wielu wspaniałych chwil i wzruszających przeżyć artystycznych dostarczy Państwu inscenizacja teatralna, która została specjalnie przygotowana jako ilustracja do naszego narodowego dramatu. Niech duch Stanisława Wyspiańskiego czuwa nad Państwa przedstawieniem.


Życzę dobrego nastroju i sprzyjającej pogody.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.